Terra’nın Mirror Protokolü, Saldırılara Karşı Uyarıyor

terranin mirror protokolu saldirilara karsi uyariyor 4

Halka açık Blockchain ağı Terra, şirket içi bir varlık protokolü olan Mirror’da, resmi bir yönetim anketi aracılığıyla devam eden bir dolandırıcılık saldırısına uğradığını doğruladı. Belirtmek gerekirse Mirror ProtocolTerranın blockchaini üzerine kurulmuş bir DeFi protokolü. Hisse senetlerinin veya gerçek dünyadaki varlıkların fiyatını izleyen Mirrored Assets (mAssets) varlıkların sentetik versiyonlarını basmak, ihraç etmek ve ticaretini yapmak için kullanılıyor.

Terra’nın Mirror Protokolü Topluluğu Uyarıyor

Halka açık Blockchain ağı Terra’nın Mirror protokolüne göre; saldırgan Mirror’ın resmi web sitesinde bir dolandırıcılık durumunda topluluk havuzunun dondurulmasını öneren bir kamu anketi başlattı. Eğer planlanan dolandırıcılık eksiksiz şekilde yürütülseydi, saldırgan 25 milyon MIR tokenını alacaktı.

Dolandırıcılıkta topluluk havuzunu dondur” adlı ankete göre, dolandırıcı, bir saldırı durumunda daha güvenli topluluk yönetişim kurallarına yükseltmeyi teklif ediyor. Dolandırıcı bir hack durumunda daha güvenli toplum yönetişim kurallarının yükseltme önerir. Bilgisayar korsanı ankette olumlu bir çoğunluk elde ederse, bilgisayar korsanının adresine 25 milyon MIR tokenı ( yazım sırasında 64,2 milyon dolar değerinde ) gönderilecek.

terranin mirror protokolu saldirilara karsi uyariyor
Kaynak: mirrorprotocol

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, Mirror’ın topluluğu uyarmak için saldırganın anketi 1 Ocak’a kadar oylamaya açık bırakacak. Ancak Mirror ekibi, dikkatsiz yatırımcıları uyarmak için Anket 212’yi başlattı. Anket şu şekilde;

terranin mirror protokolu saldirilara karsi uyariyor 2
Anket 212

Mirror protokolü; 211 anketi kendisine 25.000.000 MIR gönderiyor. Topluluk fonlarını gönderen herhangi bir ankete Hayır oy verin” şeklinde uyardı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala