Terra LUNA ve UST Çöküşünde Son Durum | ABD Enflasyon Verileri ve Düşüş 

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla Kripto Bülten‘in yeni bölümü yayında. Bu hafta kripto bültende kripto para piyasasındaki ani düşüş ele alındı. Ayrıca Kripto Bülten’de birçok önemli gelişme yaşandı.

Terra LUNA ve UST Çöküşünde Son Durum

İlk olarak belirtmek gerekirse küresel piyasalar için yön belirleyici olan ve merakla beklenen Nisan ayı enflasyon verileri açıklandı.

Yeni enflasyon verisi ise yüzde 8,3 ile beklentilerin üzerinde geldi. Verilerin ardından ABD enflasyonu 40 yılın zirvesinden gerilemiş oldu. ABD’de yıllık çekirdek enflasyon, yüzde 6 seviyesinde gerçekleşerek beklentileri aştı. Bununla beraber Kripto para piyasası için önemli bir hafta geride kalırken kripto paraların toplam piyasa değeri 1.1 trilyon dolara kadar geriledi. 

kripto bultenq

Lider kripto para birimi Bitcoin, Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyelerinde işlem gördü. 8 yıl sonra ilk kez arka arkaya 6 haftayı kırmızı kapatan en büyük hacimli kripto varlık, 30 bin doların altına gerilerken; Terra, yaşadığı düşüşler ile bu haftanın en çok konuşulan altcoin’i olarak gündemdeydi.  “Terra gündemde demişken gelin Terra ve stabilcoin’i UST’yi yakından inceleyelim.. Kelimenin tam anlamıyla çöküş yaşandı.”

Öyle ki ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da, UST’nin 1 doların altına düşmesine ilişkin konuşarak stablecoin yasasının aciliyetini vurguladı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
318.748,92 TL 3,86%
ethereumETH/TRY
17.309,48 TL 2,47%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,37%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,42%
bnbBNB/TRY
3.579,14 TL 3,65%
binance-usdBUSD/TRY
16,67 TL 0,45%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 2,84%
xrpXRP/TRY
5,20 TL 3,82%
solanaSOL/TRY
536,55 TL 5,10%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,08%
Bağlantıyı kopyala