Terra Kayıpları 45 Milyar Doları Geçti

terra kayiplari 45 milyar dolari gecti 2

Bu hafta Terra blockchain ağının stablecoin’i olan Terra USD (UST) ve Terra (LUNA) kripto para birimleri için hiç iyi geçmedi. Terra blockchain ağında yaşananlar pek çok kişiyi endişelendirmeye devam ederken, Terra kayıpları 45 milyar doları geride bıraktı.

Terra’ya Yatırım Yapan Şirketler Değer Kaybediyor

Terraform Labs’ın kurucusu olan Do Kwon tarafından kurulan Terra blockchain ağının stablecoin’i UST, normal şartlarda 1 dolar olması gereken fiyatını kaybetmiş ve bu durum Terra (LUNA) için büyük bir yıkımı getirmişti. Terra blockchain ağı yaşanan bu sıkıntılı süreçlerin çözümü için çeşitli güncellemeler alsa da uzun süren kapalı kalma ağda pek çok yeni sorun oluşturmuştu.

terra kayiplari 45 milyar dolari gecti

Blockchain odaklı bir yatırım şirketi olan Castle Island Ventures’in kurucu ortağı Matt Walsh yaptığı açıklamada, “Bu, kriptonun gerçekten patlamış olsan ilk beş projesi arasında hiç görülmeyen bir şey.” ifadesini kullandı. CoinGecko’ya göre, bir hafta boyunca Terra USD (UST) ve Terra’nın (LUNA) piyasa değerinde 45 milyar dolar buharlaştı. Son olarak Terraform Labs kurucusu olan Do Kwon, yaptığı paylaşımda yaşanan tüm bu olaylar karışında üzgün olduğunu belirterek, ağda başka bir acil durum planı üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
451.651,51 TL 3,49%
ethereumETH/TRY
31.262,22 TL 2,43%
tetherUSDT/TRY
15,36 TL 0,29%
usd-coinUSDC/TRY
15,37 TL 0,56%
binance-coinBNB/TRY
4.462,54 TL 4,76%
xrpXRP/TRY
6,61 TL 2,72%
cardanoADA/TRY
8,25 TL 0,98%
solanaSOL/TRY
804,42 TL 3,40%
binance-usdBUSD/TRY
15,33 TL 0,84%
dogecoinDOGE/TRY
1,37 TL 2,60%
Bağlantıyı kopyala