Terra Ağı Yeniden Doğmaya Adım Adım Yaklaşıyor

terra agi yeniden dogmaya adim adim yaklasiyor

Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon, yaşanan büyük çöküşün ardından canlandırma planlarını sürekli olarak topluluk ile paylaştı. Yayınlanan canlandırma planları topluluk arasında zaman zaman tartışmaya yol açınca, işler oylamaya taşındı. Terra ağı şimdilerde yeniden doğmaya adım adım yaklaşıyor.

Terra Ağı için Oylama Devam Ediyor

Terra ekosisteminin kurtarma planları hala masada. Bu planlar için topluluğa bir oylama sunuldu. Resmi oylamanın sonucu olarak yüksek ihtimalle Terra 2.0’ın lansmanı yakın zamanda yapılacak.

Terra Station‘da yer alan oylama sayfasına göre, oy verenlerin yaklaşık yüzde 78’i ağın çatallanmasından ve kullanıcılara yeni token sağlanmasından yana. Bu plana karşı olanların oranı ise sadece yüzde 0,36’da.

terra agi yeniden dogmaya adim adim yaklasiyor 2

Oy verenlerin toplam yüzde 20,2’si “Vetolu hayır” seçeneğine oy verirken, yüzde 1,3’ü çekimser kaldı.

Tabii oylama şimdilik oylama sürecinin tanınması için gerekli sayıya ulaşmadı.

Doğrulayıcı tarafına bakarsak, onların büyük bir kısmı Do Kwon’un yeni planını destekliyor.

Daha önce, Terra topluluğu üyeleri, kullanıcıların yüzde 92’sinin mevcut ağdan bir çatal oluşturmayayı tercih ettiğini söylemişti. Ancak, yapılan topluluk oylaması durumun daha farklı olduğunu gösteriyor.

Do Kwon’un Planı Ne?

Son yayımlanan canlandırma planına göre, kullanıcılar tarafından tutulan mevcut LUNA tokenlarının ismi Luna Classic olarak değişecek ve sahipleri, bir airdop ile yeni LUNA tokenları alabilecek. UST sahipleri ise yeni tokenlar için UST‘lerini değiştirebilecek.

Vakfın cüzdanı takas veya airdrop için uygun olmayacağından, topluluk yeni dağıtılan tokenların tek sahibi olacak.

Yeni ekosistemindeki en önemli değişiklik ise tüm ağın ve iş modelinin bel kemiği olan algoritmik stablecoin olmadan işlevsellik olacak.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
324.280,13 TL 0,67%
ethereumETH/TRY
17.591,03 TL 1,50%
tetherUSDT/TRY
16,71 TL 1,08%
usd-coinUSDC/TRY
16,71 TL 0,51%
bnbBNB/TRY
3.656,95 TL 2,32%
binance-usdBUSD/TRY
16,71 TL 1,44%
xrpXRP/TRY
5,31 TL 0,77%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 0,17%
solanaSOL/TRY
543,12 TL 1,93%
dogecoinDOGE/TRY
1,09 TL 0,15%
Bağlantıyı kopyala