bitcoinBTC/TRY
1.093.996,96 TL 0,00%
ethereumETH/TRY
59.145,37 TL 0,44%
tetherUSDT/TRY
28,98 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
6.589,11 TL 0,26%
xrpXRP/TRY
17,50 TL 0,43%
solanaSOL/TRY
1.730,21 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,11%
staked-etherSTETH/TRY
59.068,95 TL 0,30%
cardanoADA/TRY
10,88 TL 2,23%
dogecoinDOGE/TRY
2,43 TL 3,21%

Paylaş

Tennessee’deki Bitcoin Madencilerine İmar Yasası Şoku

Tennesseedeki Bitcoin Madencilerine İmar Yasasi Şoku

Özellikle son dönemde kriptolar üzerindeki artan regülasyon çalışamaları ile birlikte birçok nokta dikkat çekmeye devam ediyor. Son olarak Bir yargıç, Tennessee‘deki bir bitcoin madenciliği tesisinin imar yasalarını ihlal ettiğine karar verdi.

Bitcoin Madencilik Tesisi Tennessee İmar Yasalarına Takıldı

Tennessee’de gürültü şikayetleri nedeniyle bölge sakinleri ve yerel yetkililerle çatışan bir bitcoin madencisi Salı günü mahkemede verdiği savaşı kaybetti.

Tennesseedeki Bitcoin Madencilerine İmar Yasasi Şoku

News Channel 11’e göre bir yargıç, Red Dog Technologies tarafından yürütülen madencilik operasyonunun imar kurallarını ihlal ettiğini tespit etti.

Şirketin avukatı mahkemede Red Dog’un kamu hizmeti türü bir hizmet sağladığını savundu, ancak yargıç, Bitcoin madenciliğinin bu kategoriye girmediğine karar verdi.

Red Dog Technologies aleyhine bir başka dava ise geçen yılın Ağustos ayında bir mukim tarafından açılmıştı. Aylardır madencilik merkezine yakın yaşayan insanlar, madencilik için gerekli donanımı soğutan fanlardan kaynaklanan gürültü seviyelerinden şikayet ediyordu.

Verilen bu karar ile birlikte Red Dog’un başı çıkarttığı gürültü ile dertte gibi gözüküyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala