bitcoinBTC/TRY
1.269.797,33 TL 1,02%
ethereumETH/TRY
68.147,76 TL 0,76%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.969,19 TL 1,30%
xrpXRP/TRY
19,37 TL 2,27%
solanaSOL/TRY
2.122,69 TL 2,37%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
68.134,74 TL 0,52%
cardanoADA/TRY
17,27 TL 1,31%
dogecoinDOGE/TRY
2,90 TL 2,32%

Paylaş

Temsilciler Meclisi’ne kripto dostu aday

tom emmer

Kripto paralara yönelik destekleyici açıklamalarıyla bilinen ABD Temsilciler Meclisi Çoğunluk Denetçisi Tom Emmer’in Temsilciler Meclisi Başkanlığı’na aday olabileceği bildirildi. 62 yaşındaki Emmer’e birçok milletvekilinin destek verdiği belirtildi.

Emmer’in başkan olması halinde bu durumun kripto sektörü için olumlu bir gelişme olabileceği ifade ediliyor. Görevden alınan McCarthy’nin de Emmer’e destek verdiği kaydedildi.

Temsilciler Meclisi Kripto Duzenlemesi Icin Harekete Geciyor

ABD’de Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, ekim ayının ilk haftasında yapılan oylama ile görevden alınmıştı. ABD tarihinde ilk kez Cumhuriyetçi bir meclis başkanı, kendi partisinin oylarıyla koltuğunu kaybetmişti. McCarthy’i görevden alan önerge 216 evet oyuyla kabul edilmişti.

Kevin McCarthy’nin yerine geçici olarak Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick McHenry, geçmişti. Yeni bir başkan seçilene kadar McHenry, McCarthy’nin geçici vekili olarak görev yapıyor. McHenry de kripto sektörü ile ilgili pozitif açıklamalar yapmıştı. Cumhuriyetçi Parti’nin Meclis Başkanı adayı Jim Jordan, görevi üstlenecek oyu alamamıştı.

Geçici Meclis Başkanı olarak McHenry’nin Meclis’te yasaları yürütme yetkisi bulunmuyor. Kripto ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere çeşitli yasa tasarılarındaki ilerleme yeni başkan seçilene kadar beklemeye alındı.

Tom Emmer birçok kez dijital varlıklar ile ilgili pozitif açıklamalarda bulundu. Milletvekili, SEC ve Gary Gensler’in yaklaşımlarına da karşı çıkmıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala