Telegram’ın Kurucusu Kripto Yasağı Hakkında Konuştu

telegramin kurucusu kripto yasagi hakkinda konustu

Son dönemde küresel olarak kripto paralar ülkelerin merceği altına girmiş durumda. Bu alanda çalışmalarını sürdüren Rusya ise karar konusundaki belirsizliği koruyor. Bu konu hakkında konuşan yazışma uygulaması Telegram’ın Kurucu ve CEO’su Pavel Durov ise gelebilecek bir yasağın Blockchain gelişimini engelleyeceğini söyledi.

telegramin kurucusu kripto yasagi hakkinda konustu3

Telegram’ın Kurucusu Kripto Yasağının Ülkeye Zarar Vereceğini Düşünüyor

Telegram’ın Kurucu ve CEO’su Pavel Durov, Telegram kanalında “Rusya Merkez Bankası kripto para birimlerinin tamamen yasaklanmasını öneriyor, bebeği banyo suyuyla birlikte atıyor” Açıklamasında bulundu. Durov, gerçekleşebilecek herhangi bir yasaklamanın ülkedeki BT sektörüne zarar vereceği ve geliştiricileri yurtdışına iteceğini belirtti.

“Gelişmiş ülkelerin hiçbiri kripto para birimlerini yasaklamıyor.”

Bu haftanın başlarında Rusya Merkez Bankası, ülkenin finansal sistemine yönelik tehlikeleri öne sürerek tüm kripto para birimlerinin oluşturulması ve kullanılmasına yasak getirilmesini önerdi. Merkez bankası kripto para birimlerini piramit şemalarına benzetti ve bunların ülkenin para politikasının egemenliğini baltaladığını söyledi.

Son olarak ülkenin merkez bankasının Finansal İstikrar Departmanı Başkanı Elizaveta Danilova‘nın, önerilen kuralların yurtdışında tutulan varlıklar için geçerli olmayacağını ve offshore borsa hesaplarına sahip kişilerin kripto ticareti yapabileceklerini söylediğini belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
468.932,11 TL 0,77%
ethereumETH/TRY
31.140,89 TL 1,24%
tetherUSDT/TRY
15,81 TL 0,27%
usd-coinUSDC/TRY
15,83 TL 0,29%
bnbBNB/TRY
4.783,74 TL 2,02%
xrpXRP/TRY
6,54 TL 0,89%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 2,18%
solanaSOL/TRY
811,76 TL 1,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 1,33%
Bağlantıyı kopyala