Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası, Dijital Varlık Platformu Kurmayı Planlıyor

Israil Dijital Devlet Tahvili Cikarmaya Hazirlaniyor

İsrail merkezli Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE), bugün yayınlanan bir strateji belgesine göre, Blockchain tabanlı bir dijital varlık ticaret platformu kurmayı planlıyor.

İsrail Borsası, Dijital Varlıklar için Platform Oluşturacak

İsrail Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası, kripto para ve Blockchain araçlarını hizmetlerine entegre etme planlarını açıkladı. 2023’te başlayacak olan plana göre, dijital varlık borsası da geliştirilecek.

tel aviv menkul kiymetler borsasi dijital varlik platformu kurmayi planliyord

Platformun oluşturulması, kurumun önümüzdeki beş yıl için yol haritasını ortaya koyan belgede belirtilen dört hedeften biri. Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE) konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Yenilikçi teknolojilerin uygulanmasını teşvik etmek istiyor ve mevcut piyasa altyapısını iyileştirmek için değişmez kayıt tutma, tokenizasyon ve akıllı sözleşmeler (kripto ticaretini yürütmek için kullanılabilecek ) için dağıtılmış defterlerin (DLT) kullanımını keşfedecek, ve dijital varlık hizmetleri ve ürünleri sunuyoruz.

Bu arada İsrailli düzenleyiciler ve milletvekilleri, ülkedeki düzenlenmiş kripto faaliyetlerini teşvik etmeye ilgi duyduklarını belirttiler. Bu yılın başlarında, ülkenin sermaye piyasası düzenleyicisi, kripto servis sağlayıcıları için ilk lisanslarını verdi ve TASE, blockchain tabanlı bir dijital devlet tahvili çıkarmak için Maliye Bakanlığı ile birlikte çalışıyor .

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
448.078,93 TL 3,48%
ethereumETH/TRY
30.965,79 TL 4,90%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.990,75 TL 4,27%
xrpXRP/TRY
7,81 TL 1,35%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
7,45 TL 3,25%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,79%
matic-networkMATIC/TRY
22,01 TL 2,99%
Bağlantıyı kopyala