Teksas Senatosu, Kripto Madencileri için Yasa Tasarısı Üzerinde Çalışıyor

kazakistan kripto madencilik vergisini artiracak 2

Kripto para sektörü ile birçok ülke yakından ilgilenmeye başladı. Birçok komite bu alandaki çalışmalarını da bir adım öteye taşımak için harekete geçti. Son olarak Teksas Senatosu komitesi, kripto madencileri için teşvikleri kaldıran yasa tasarısı üzerinde çalışıyor.

Teksas Senatosu’dan Kripto Madencileri için Yasa Tasarısı

Teksas Senatosu İş ve Ticaret Komitesi, eyaletin kripto dostu düzenleyici ortamı altında faaliyet gösteren madencilere yönelik teşvikleri büyük ölçüde kaldıracak bir yasa çıkardı. Komitenin 4 Nisan’daki bir oturumunda, Teksas milletvekilleri, ilk olarak eyalet Senatörü Lois Kolkhorst tarafından sunulan Senato Yasa Tasarısı 1751’e ilişkin 10-0 oyla ilerlemeyi kabul etti.

1473192

Önerilen mevzuat, kripto madenciliği tesislerine kısıtlamalar eklemek için Teksas’ın kamu hizmetlerinin ve vergi kodunun bölümlerini değiştirecek.

Tasarıya göre, Teksas’ın elektrik şebekesindeki yük azaltmalarını telafi etmeyi amaçlayan bir programa katılan kripto şirketleri programdaki tüm yüklerin gerektirdiği toplam yükün yüzde 10’undan az beklenen taleple sınırlandırılacak. Bazı kripto madenciliği şirketleri de Eylül ayında başlayan programa katılım için eyalet vergilerinde indirim alamayacak.

Öte yandan Teksas, görünüşte gevşek düzenleyici rejimi ve uygulamanın Çin’de büyük ölçüde yasaklanmasının ardından kripto madencileri için bir şekilde bir işaret haline geldi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.105,92 TL 1,28%
ethereumETH/TRY
36.885,16 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
19,97 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
6.160,44 TL 0,36%
usd-coinUSDC/TRY
19,96 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
9,45 TL 0,59%
cardanoADA/TRY
7,42 TL 1,88%
staked-etherSTETH/TRY
36.807,47 TL 0,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 1,96%
matic-networkMATIC/TRY
18,56 TL 1,39%
Bağlantıyı kopyala