Teksas, Bitcoin Madencilik Tartışmasıyla Karşı Karşıya 

teksas bitcoin madencilik tartismasiyla karsi karsiya

Amerika Birleşik Devletleri, bu yılın, başlarında dünyanın önde gelen Bitcoin madencilik santrali olarak Çin’i geride bıraktı. Teksas ABD’de en kripto dostu eyaletlerden biri haline geldi. Ancak giderek daha fazla madenci Teksas’a geldiğinden; eyalet, bir madencilik tartışmasıyla karşı karşıya kaldı.

Bitcoin Madenciliği, Teksas’ta Güç Şebekesi Korkularını Artırıyor

Çin, kripto endüstrisine yönelik daha geniş kapsamlı baskısının bir parçası olarak madencilik endüstrisini geri çekmeye başladığında, Teksas da Bitcoin Madenciliği’nde ilerleme yoluna girmişti. Şimdi madencilik alanında Çin’i geride bırakan Teksas’taki Bitcoin madenciliğinde enerji konusunda tedirginlik artıyor.

Enerji Araştırmaları Merkezi’nden Michelle Michot Foss konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Teksas’ta büyümeyi öngörme konusunda aslında kötü bir iş çıkardığımızı düşünmüyorum. Bence kaçırdığımız yer sistemin bozulmalara karşı olan hassasiyetini anlamak.

teksas bitcoin madencilik tartismasiyla karsi karsiya

Ayrıca bu yılın Mart ayında Argo Blockchain, Bitcoin madencilik operasyonlarını başlatmak için Teksas’ta 320 dönümlük bir arazi satın aldı. Bunun yanında, Nisan ayında Riot Blockchain de Teksas’ta 650 milyon dolara başka bir büyük Bitcoin madencilik arazisi satın almıştı. 

Teksas Blockchain Zirvesi’nde konuşan Senatör Ted Cruz; Bitcoin’in devletin bol enerji kaynaklarından faydalanabileceğini söylemişti. Cruz ayrıca konuşmasında şu sözlere de yer vermişti:

“Ülkedeki doğal gazın yüzde 50’si şu anda Batı Teksas’ta Permiyen’de alevleniyor. Bunun Bitcoin için muazzam bir fırsat olduğunu düşünüyorum, çünkü bu, sadece boşa harcanan enerji.”

Diğer yandan Cambridge Üniversitesi’nin raporuna göre, Bitcoin madencilik ağının yüzde 61’i yenilenemeyen ya da karbon yoğun enerji kaymakların tarafından destekleniyor. Mevcut istatistiklerle bu, Bitcoin madenciliğinin 59 milyar pounddan fazla yanmış kömürle aynı miktarda sera gazı saldığı anlamına geliyor. Son olarak, 1 pound’un 0.453592 kilograma denk geldiğini de belirtelim.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 702.345,80 TL 6,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.422,76 TL 9,27%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.044,72 TL 6,81%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,18%
solana
Solana (SOL) 2.784,39 TL 10,24%
cardano
Cardano (ADA) 20,14 TL 11,75%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 1,09%
xrp
XRP (XRP) 11,47 TL 7,95%
polkadot
Polkadot (DOT) 396,56 TL 9,16%
terra-luna
Terra (LUNA) 937,13 TL 7,26%
Bağlantıyı kopyala