Teknoloji Devi Apple, Metaverse’e Adım Atıyor

teknoloji devi apple metaversee adim atiyor

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple bir süredir sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyordu. Apple’ın son iş listeleri ve patentleri şirketin metaverse’e adım atmaya hazırlandığını gösteriyor.

Apple’dan Metaverse Adımı

Apple’ın uzun bir süredir karma gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığı artık bir sır değil. Şirkete yakın kaynaklara, iş listeleri ve patentlere göre Apple, karma gerçeklik ürününde sona yaklaşıyor.

Şirketin son iş ilanlarına göre Apple, AR ve VR alanında tecrübeli olan birkaç mühendisi işe aldı. Apple’ın kariyer sayfasında bu ayın başlarından itibaren artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik ile ilgili 30’un üzerinde iş listelendi. Apple’ın işe aldığı ya da alacağı bu mühendislerin, şirketin Teknoloji Geliştirme Grubu’nda görev yapacağı açıklandı.

teknoloji devi apple metaversee adim atiyor 2

Apple’ın kariyer sayfasına göre karma gerçeklik alanında açılan iş ilanlarında şu ifadeler kullanılıyor:

Bu rolde işe alınacak kişiler, diğer geliştiricilerle yakın bir şekilde çalışacak ve 3 Boyutlu karma gerçeklik dünyasında bağlantılı deneyimler sağlamak için araçlar ve çerçeveler oluşturulacak.

Apple’a yakın kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, geliştirmekte olduğu karma gerçeklik gözlüğünde sona yaklaştı. Aktarılan bilgilere göre Apple’ın yeni karma gerçeklik gözlüğü 2023 yılının ilk çeyreğinde seri üretim bandına inecek. Apple’ın yeni ürünü hakkında daha detaylı bilgilerin ilerleyen günlerde gelmesi bekleniyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
308.525,20 TL 0,42%
ethereumETH/TRY
22.633,20 TL 0,51%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.847,38 TL 0,46%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,07%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
7,54 TL 0,84%
dogecoinDOGE/TRY
1,96 TL 15,99%
cardanoADA/TRY
5,94 TL 1,20%
matic-networkMATIC/TRY
16,11 TL 1,73%
Bağlantıyı kopyala