bitcoinBTC/TRY
1.122.030,36 TL 1,75%
ethereumETH/TRY
60.605,08 TL 0,18%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.623,07 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
17,76 TL 0,52%
solanaSOL/TRY
1.776,33 TL 1,55%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
60.521,52 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 2,08%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,06%

Paylaş

Tayvan’dan kripto yasası için kasım hedefi

tayvan

Tayvan‘ın kasım ayına kadar kripto yasası çıkarmayı hedeflediği belirtildi. Ülkedeki milletvekillerinin kasım ayının sonuna kadar yasa düzenlemesinin ilk taslağını oluşturmak için çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi. The Block’ta yer alan habere göre söz konusu düzenlemenin offshore borsalarla ilgili olacağı kaydedildi.

tayvan2

Tayvan’da kripto yasa çalışmaları sürüyor

Tayvan‘da kripto piyasasına düzenlemele çalışmaları sürüyor. Tayvan Yasama Yuan’ı yetkilisi Yung-Chang Chiang, ilk taslağın erken bir tarihte parlamentoya gönderileceğini açıkladı. Chang Chiang, yasanın kripto ile ilgili işletmeleri düzenlemek için gerekli olduğunu söyledi. Son dönemlerde Tayvan’da milletvekillerinin offshore piyasalardaki faaliyetlere ilişkin endişelerinin arttığı ifade edildi. Chiang, kripto varlıklarının geleneksel finansal ürünlerden farklı olduğunu ve özel bir yasa ile denetlenmesi gerektiğini belirtti.

Tayvan Mali Denetim Komisyonu, 26 Eylül’de kripto yatırımcıları korunmasına yönelik kılavuz ilkelerini yayınlamıştı. Kılavuz ilkeler, borsaların hazinesindeki varlıkların müşterininkilerden ayrılması, dijital varlıkların listelenmesi ve listeden çıkarılmasının gözden geçirilmesi için mekanizmalar da dahil olmak üzere sektörü kapsayan kuralları içeriyordu. Yabancı borsaların Tayvan’da hizmet veremeyeceğini belirtilmişti. Aynı gün Tayvan’da faaliyet gösteren büyük kripto para borsaları, sektörün çıkarlarını ilerletmek için bir dernek kurmuştu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala