Tayvan Dijital İşler Bakanlığı, Web3 Teknolojisini Entegre Ediyor

tayvan dijital isler bakanligi w

Tayvan Dijital İşler Bakanlığı (MODA), web sitesini Çin’den gelen siber saldırılara karşı korumak için merkezi olmayan dosya paylaşımı için kullanılan bir Web3 teknolojisi olan Gezegenler Arası Dosya Sistemini (IPFS) entegre ediyor. Söz konusu bu açıklama Bakan Audrey Tang tarafından yapıldı.

Tayvan Dijital İşler Bakanlığı’ndan Web3 Hamlesi

Tayvan Dijital İşler Bakanlığı (MODA), Çin’den gelen siber saldırılar sırasında erişimi sağlamak için Web3 teknolojisini entegre ediyor. Konu ile ilgili detay vermek gerekirse ABD Temsilciler Meclisi Sözcüsü Nancy Pelosi’nin yaptığı ziyaretten sonra meydana gelen birkaç hack olayının ardından Tang, ajansının bilgilerin mevcut kalmasını sağlamak için zaten Web3 mimarisini kullandığını belirtti.

tayvan dijital isler bakanligi web3 teknolojisini entegre ediyorasd

Ziyaretin ardından, dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırıları nedeniyle birden fazla Tayvan hükümeti web sitesine erişilemez hale geldi.

Bakan Audrey Tang, yeni web sitesinin saldırıları caydırmak için Web2 olarak adlandırdığı Web3 ve Web 2.0’ın bir kombinasyonunu kullandığını söyledi. Bunun yanında Tayvan, uzun süredir Çin’den gelen siber saldırıların hedefi haline gelmiş durumda. Ayrıca hükümet 2018’de kamu sektörünün ayda 20 ila 40 milyon siber saldırıyla karşı karşıya kaldığını tahmin ediyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
379.221,08 TL 0,95%
ethereumETH/TRY
25.625,28 TL 1,87%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.513,53 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
18,56 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
9,21 TL 4,38%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,30%
cardanoADA/TRY
8,12 TL 0,54%
solanaSOL/TRY
639,34 TL 0,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,21 TL 0,01%
Bağlantıyı kopyala