Tarayıcı Cüzdanı MetaMask NFT Desteği Ekliyor

tarayici cuzdani metamask nft destegi ekliyor

NFT’ler söz konusu olduğunda en önemli ağların başında Ethereum geliyor. Ethereum cüzdanları arasında ise en popüler cüzdan olarak MetaMask karşımıza çıkıyor. Son olarak kullanıcıların tarayıcı üzerinden de daha rahat bir şekilde NFT alışverişi yapabilmesi için MetaMask, tarayıcı sürümüne de NFT desteğini ekleyeceğini açıkladı.

MetaMask Üzerinden Kullanıcılar NFT’lerine Erişebilecek

MetaMask kripto dünyasının en çok bilinen isimlerinden yer alıyor. Özellikle Metaverse ve NFT platformlarında giriş için sıklıkla kullanılıyor. Öyle ki kısa bir süre önce sizlerle kullanıcı sayısını Bitcoin kullanıcı sayısını geçtiğini paylaşmıştık. Son açıklanan verilere göre ise MetaMask’ın 21 milyonu aşkın kullanıcısı bulunuyor.

Son dönemdeki metaverse ve oyna kazan tabanlı oyunların artmasıyla da sektör oldukça hızlı gelişiyor.

tarayici cuzdani metamask nft destegi ekliyor 1

Böyle büyük bir kitleyi kaybetmek istemeyen MetaMask geliştiricileri NFT özelliğini tarayıcıya da getirerek uygulamanın kullanılabilirliğini artırmak istiyor.

Paylaşımlarında “Atölyemizdeki elfler, mobil uygulama ile uyumlu olmak için Extension’daki koleksiyon özelliğinde son rötuşları yapıyor.” diyen MetaMask, güncellemenin ne zaman geleceğine ve hangi özellikleri barındıracağına dair bir detay paylaşmadı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 501.787,54 TL 3,91%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.348,78 TL 4,48%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,00%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.117,18 TL 5,38%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,36 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,69%
solana
Solana (SOL) 1.312,41 TL 9,07%
xrp
XRP (XRP) 8,23 TL 2,73%
terra-luna
Terra (LUNA) 882,83 TL 2,05%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,42 TL 7,13%
Bağlantıyı kopyala