Suudi Arabistan Ulusal Günü Metaverse’de Kutlanacak

suudi arabistan ulusal gunu metaversede kutlanacak

Metaverse evreni gelişimini sürdürürken birçok ülke bu konuda çalışmalar yapmaya devam ediyor. Metaverse alanıyla ilgili çalışan ülkelerden biri olan Suudi Arabistan, geçtiğimiz ocak ayında bir ilke imza atmıştı. Suudi Arabistan, Müslümanların Kabe’yi sanal olarak ziyaret etmelerini sağlayan bir metaverse girişimi başlatmıştı. Bu kez ülke, ulusal gününü metaverse’de kutlayacağını duyurdu.

Suudi Arabistan’dan Metaverse Hamlesi

Suudi merkezli yaratıcı reklam ajansı The Bold Group, Suudi Arabistan Ulusal Günü’nü Decentraland metaverse platformunda kutlayacaklarını açıkladı. The Bold Group söz konusu kutlama için Kral Abdülaziz Araştırma ve Arşiv Vakfı (Drah) ile ortaklık kurdu.

suudi arabistan ulusal gunu metaversede kutlanacak

Suudi Arabistan’ın 92. Suudi Ulusal Günü metaverse’de kutlanacak. Katılımcılar Suudi Kültürünü metaverse’de deneyimleyecek. Suudi Arabistan Ulusal Günü kutlaması 22 Eylül’de başlayacak, 24 Eylül 2022’ye kadar devam edecek.

The Bold Group’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Bira Alessa konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Suudi Ulusal Günü’ne haraç ödeyerek metaverse’yi etkili bir şekilde etkinleştiriyoruz. Geçmişimizi geleceğimizle kaynaştırarak, Krallığın katlanmış tarihini onurlandırıyor, mirasımızı koruyor ve insanların yeni dijital alemde etkileşim kurması için gururla sergiliyoruz. Odak noktamız her zaman ortaklarımıza ve topluluğumuza değer katmak oldu ve bu eşsiz deneyim, başkalarının pazardaki heyecan verici yeni fırsatları keşfetmesinin yolunu açıyor. Krallığın 2030 Vizyonu için dönüştürücü bakış açısına uygun olarak The Bold Group, değişimi benimsiyor ve dijital alanda yeni ve gelişen teknolojilerin öncüsü olmaya çalışıyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
342.966,26 TL 1,48%
ethereumETH/TRY
23.194,98 TL 5,52%
tetherUSDT/TRY
18,37 TL 0,25%
usd-coinUSDC/TRY
18,37 TL 0,27%
bnbBNB/TRY
4.871,18 TL 0,53%
binance-usdBUSD/TRY
18,36 TL 0,22%
xrpXRP/TRY
7,41 TL 0,93%
cardanoADA/TRY
8,13 TL 3,11%
solanaSOL/TRY
568,27 TL 2,58%
dogecoinDOGE/TRY
1,05 TL 3,32%
Bağlantıyı kopyala