SushiSwap, Kashi ve MISO Platformlarını Kullanımdan Kaldıracak

sushiswap kashi ve miso platformlarini kullanimdan kaldiracak

Merkeziyetsiz kripto para borsası SushiSwap, iki platformla ilgili yeni bir karar açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada Kahsi ve MISO’nun kullanımdan kaldırılacağı açıklandı.

SushiSwap, Kashi ve MISO Platformlarını Sonlandırıyor

Baş teknoloji sorumlusu Matthew Liley, SushiSwap’ın tekliflerinden ikisi olan Kashi ve MISO’yu kullanımdan kaldırmayı planladığını açıkladı.

sushiswap kashi ve miso platformlarini kullanimdan kaldiracak 2

Lilley, bu teklifleri kullanımdan kaldırmanın birincil nedenleri olarak kötü tasarım ve kaynak eksikliğini gösterdi. Lilley açıklamasında, “Birkaç nedenden dolayı Kashi, bir takım tasarım kusurları yaşadı, bir kayıp yaşadı ve ona ayıracak kaynakları yoktu” dedi.

Lilley, SushiSwap’ın 2023’ün ilk çeyreğinde iki teklifi sonlandıracağını ve odağını tamamen kilitlenmiş toplam değeri 390 milyon dolar olan çekirdek merkezi olmayan borsasına kaydıracağını da sözlerine ekledi.

Mart 2021’de SushiSwap ekibi, kullanıcıların DeFi alanı içinde kripto varlıkları ödünç almasının bir yolu olarak Kashi’yi tanıtmıştı. MISO ile SushiSwap platformunda tanıtılan bir başka servisti. Bu hizmetlerden hiçbiri kullanıcılardan kayda değer bir ilgi görmedi ve bu nedenle başarısız sayıldı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
440.339,89 TL 0,65%
ethereumETH/TRY
31.194,68 TL 0,79%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.224,33 TL 2,24%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,26%
xrpXRP/TRY
7,70 TL 0,14%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 0,23%
dogecoinDOGE/TRY
1,76 TL 2,28%
matic-networkMATIC/TRY
23,15 TL 3,46%
Bağlantıyı kopyala