Sullivan & Cromwell, FTX Borçlularını Temsil Edebilecek

sullivan cromwell ftx borclularini temsil edebilecek

İflas eden kripto para borsası FTX’in Bölüm 11 iflas koruma başvurusu sonrasında mahkeme süreci devam ediyor. Başarısız kripto para borsası FTX’in borçlularını temsil etmek için Sullivan & Cromwell, ABD makamları tarafından eleştiriliyordu. Mahkeme bu yöndeki kararını verdi.

Sullivan & Cromwell, FTX Borçlularını Temsil Edecek

Kripto para borsası FTX’in Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunduğu Delaware mahkemesi, şirketin hukuk temsilcisi olan Sullivan & Cromwell konusunda kararını verdi. Mahkeme, Sullivan & Cromwell hukuk şirketinin FTX borçlularını temsil edebileceğine karar verdi.

sullivan cromwell ftx borclularini temsil edebilecek 2

Sullivan & Cromwell, daha öncesinde FTX’in hukuk işlerini yönettiği için kişiler ve ABD makamları tarafından eleştirilmişti. Mahkeme yargıcı John Dorsey, borsa ile önceki çalışmaları nedeniyle hukuk firmasının davadaki rolüne itiraz eden FTX müşterilerinin teklifini reddetti. John Dorsey kararında şu ifadeleri kullandı:

Burada Sullivan & Cromwell ve FTX borçluları arasında gerçek bir çatışma olduğuna dair bir kanıt bulunmuyor.

Mahkeme belgeleri, FTX’in Sullivan & Cromwell’e 20 ayrı konudaki çalışmaları için 8.5 milyon dolar ödediğini gösteriyor. İflas eden kripto para borsası FTX’in Baş Hukuk Müşaviri Ryne Miller daha önce Sullivan & Cromwell’de ortak olarak görev yaptı ve FTX’in avukatı olan Tim Wilson da Sullivan & Cromwell’ın ortakları arasında yer aldı. Son olarak FTX’in yeni CEO’su John J. Ray III, kısa bir süre önce FTX’i yeniden başlatmak için bir ekip görevlendirdiğini açıkladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.523,42 TL 2,38%
ethereumETH/TRY
29.622,13 TL 2,22%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,69%
bnbBNB/TRY
5.850,34 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 2,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,06 TL 1,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 6,79%
matic-networkMATIC/TRY
20,54 TL 3,31%
Bağlantıyı kopyala