StraitsX, Endonezya Rupisi Stablecoin’ini Piyasaya Sürüyor

straitsx ilk endonezya rupiahi sabit parasini piyasaya suruyor

Singapur’un dijital varlık platformu StraitsX, Endonezya rupisi cinsinden bir stablecoin birimi olan StraitsX Indonesian Rupiah’ı (XIDR) piyasaya sürdüğünü duyurdu. Şirket, XIDR‘nin hem Ethereum hem de Zilliqa blok zincirinde olduğunu ve her XIDR tokenının bir Endonezya rupisi tarafından desteklendiğini açıkladı. Ayrıca StraitX ekosistemindeki ortaklar tarafından da destekleneceğini söyledi.

Endonezya kripto ticareti için bölgesel bir merkez haline geldi. Yönetim kurulundaki çoğu büyük hisse senedinin, devlete ait olması ve yalnızca eski getiriler sağlaması nedeniyle, ülkenin şu anda hisse senedi yatırımcılarından daha fazla kripto yatırımcısı var.

straitsx ilk endonezya rupiahi sabit parasini piyasaya suruyor 2

StraitsX Endonezya Rupisi Sabit Parasının Detayları

Singapur’un dijital varlık platformu StraitsX, Güneydoğu Asya’daki ilk Singapur doları cinsinden stablecoin olan XSGD’i daha önce piyasaya sürmüştü. Bu stablecoin’in başarısının ardından şimdi Endonezya stablecoin’i olan XIDR‘nin piyasaya sürülmesiyle ile ilgili StraitsX’in kurucu ortağı Aymeric Salley şu açıklamayı yaptı:

Endonezya’nın FinTech, blok zinciri ve dijital varlıklar alanındaki muazzam büyümesi, güvenilir ve uyumlu Endonezya Rupiahı cinsinden sabit paraya olan güçlü talebi, XIDR, banka hesabı olmayan nüfusun finansal hizmetlere erişmesi için bir yol sunuyor. Ayrıca, Asya ve ötesindeki bireyler ve işletmeler için dijital varlıklara erişimi sağlamak, demokratikleştirmek ve hızlandırmak için bir sonraki adımımızı temsil ediyor.

Bunun yanında Endonezya vatandaşları, bir StraitsX hesabına kaydolabilir ve Endonezya rupiahını banka hesaplarına aktararak XIDR tokenleri alabilirler. XIDR, StraitsX platformunda Endonezya rupisi ile her zaman bire bir dönüştürülebilecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 660.963,63 TL 2,65%
ethereum
Ethereum (ETH) 55.263,96 TL 4,63%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.578,97 TL 3,85%
tether
Tether (USDT) 13,64 TL 0,70%
solana
Solana (SOL) 2.475,39 TL 7,74%
cardano
Cardano (ADA) 17,68 TL 6,50%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,66 TL 0,45%
xrp
XRP (XRP) 10,54 TL 6,84%
polkadot
Polkadot (DOT) 359,83 TL 8,20%
terra-luna
Terra (LUNA) 870,26 TL 12,33%
Bağlantıyı kopyala