Anasayfa Kripto Paralar Steve Wozniak 20.000 Dolardan BTC’lerini Satmış

Steve Wozniak 20.000 Dolardan BTC’lerini Satmış

Apple'ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak, samimi açıklamalarda bulundu. Wozniak, 20.000 dolardan Bitcoin'lerini (BTC) sattığını itiraf etti...

0

Apple şirketinin kurucu ortaklarından Steve Wozniak, kripto paralar ile ilgili samimi açıklamalar yaptı. Wozniak kripto paraların Aralık 2017’de 20.000 dolar olduğunda tüm BTC’lerini sattığını açıkladı. Katıldığı toplantıda demeç veren Wozniak, kripto varlıklara uzun süredir ilgi gösteren bir isim.

Saf Dijital Altın

İsveç’in Stockholm kentinde İş Forumuna davet edilen Wozniak, kripto para yatırımlarına BTC 700 dolar iken giren eski yatırımcılardan. Aldığı miktarı açıklamasa da varlıkları denemek amacıyla satın aldığını belirtiyor. Konu ile ilgili: “Amacım tatile çıkmaktı ve bu varlıkları satın alarak sadece Bitcoin ile ödeme alan noktalardan alışveriş yaptım. Aldığım varlıkların birçoğunu tatil yaparken kullandım ve başarılı bir ödeme aracı olduğuna kanaat getirdim.”. Başarılı bir iş adamı olan Wozniak, BTC’nin 20.000 dolara çıktığında bunun en yüksek seviye olduğunu tespit etmiş ve bu sebeple elindeki tüm varlıkları çıkarmış. Yaptığı yatırımdan mutlu olan Steve, şu andaki yatırımları hakkında ise bilgi vermedi.

Steve hisse senedi ile ilgili gelen soruya ise daha önceki hisse senetlerinden kazanç elde edemediğini ve Apple’ın bile hisse senetlerini yatırım amacıyla almadığını belirtiyor. Daha önceki röportajlarında ise Bitcoin’in saf dijital altın olduğunu söylemişti. Apple gibi dünyanın en büyük şirketinin ortaklarından olan bir kişinin kripto paralara karşı olumlu konuşması, varlıklara olan inancı arttıran bir sebep. Kripto para düşüncelerinin aksine Wozniak, blok zincirine karşı olumsuz fikirlere sahip.