bitcoinBTC/TRY
1.268.851,79 TL 2,76%
ethereumETH/TRY
65.509,77 TL 1,42%
tetherUSDT/TRY
28,88 TL 0,33%
bnbBNB/TRY
6.650,66 TL 0,87%
xrpXRP/TRY
18,11 TL 1,55%
solanaSOL/TRY
1.820,78 TL 3,53%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.593,35 TL 1,40%
cardanoADA/TRY
12,86 TL 9,42%
dogecoinDOGE/TRY
2,92 TL 10,73%

Paylaş

Stellar Development Foundation, Blockchain Girişimleri için Fon Başlattı

stellar development foundation blockchain girisimleri icin fon baslatti 2

Stellar Development Foundation (SDF), küresel çapta yatırımcılarla birlikte ortak yatırım yaparak ve lider bir yatırımcıdan 500.000 dolara kadar yükselen yatırımları eşleştirerek yeni bir yaklaşım benimseyen 30 milyon dolarlık fon başlattığını duyurdu.

Stellar Development Foundation’dan 30 Milyon Dolarlık Fon

Stellar Development Foundation’ın başlattığı 30 milyon dolarlık fon, Stellar Blockchain‘i geliştirmekle ilgilenen B Serisi şirketlere önceden destek vermek ve erken aşamadaki şirketlere mevcut fon yaratma çalışmalarını artırmaları için yeni bir fırsat sunacak.

stellar development foundation blockchain girisimleri icin fon baslatti

SDF’nin Yatırımlar Başkanı Andrea Lo, fon ile ilgili olarak şunları söyledi:

Eşleştirme Fonu, SDF’nin daha fazla tüketiciye değer sağlayan gerçek dünya kullanım durumları için erken aşama denemelerini teşvik etmesinin bir yolu. 2022’de, fonlarımızı blok zinciri destekli çözümlere ihtiyaç duyan coğrafyalarda daha fazla yenilikçinin arkasına koyuyoruz. Stellar ekosistemi, enflasyon, uygun fiyatlı havaleler ve yüksek sermaye maliyeti gibi zorlukların üstesinden gelmek için çalışıyor ve Eşleştirme Fonu aracılığıyla bu sorunlara çözümlere yatırım yapıyoruz.

Fonun bugün açıklanan ilk dört yatırımı, Latin Amerika’daki maaş bordrolarından Afrika’daki havalelere kadar çeşitli pazarlarda ve kullanım durumlarında çalışan bir dizi şirketi destekliyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala