Stellar, 27 AB Ülkesi ile Tayland Arasında Ödeme Koridoru Başlattı

stellar btch

Velo Labs, Bitazza Thailand ve TEMPO Payments şirketleri, 27 Avrupa ülkesi ve Tayland arasında bir ödeme koridoru oluşturdu.

Şirketler yapmış olduğu basın açıklamasında 17 milyar dolarlık ödeme koridorunun Stellar blockchain’inde başlatıldığını bildirdi.

Velo Labs’e göre üç şirket, mevcut sınır ötesi havale verimsizliklerini çözmeye odaklanmış durumda. Koridor, Velo Labs’ın merkezi olmayan teknolojisinin yanı sıra fintech firmasının ağına sabitlenecek.

Havale platformu, zincir üstü işlemler için Velo tokenlarından ve Velo dijital kredilerinden de yararlanacak. Ayrıca, Güneydoğu Asya ülkeleri ve Avrupa genelinde yaklaşık 600 milyon müşteriye hizmet vermeyi hedefliyor.

Ödeme koridoru ayrıca daha hızlı ve düşük maliyetli sınır ötesi ödemeleri geliştirmeyi amaçlamaktadır. Velo Labs CEO’su Mike Kennedy, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bugün başlattığımız şey, temel misyonumuzun bir doğrulamasıdır. Bu misyon, bireylerin ve işletmelerin dünya çapında güvenli ve hızlı bir biçimde para aktarmalarına olanak tanıyacak, küresel ve merkeziyetsiz bir ağ oluşturmaktır. Velo Labs, sınır ötesi işlemleri herkes için daha hızlı, daha uzun ve daha güvenilir bir hale getirmek istiyor”

Stellar, haberin duyurulmasının ardından yükselişe geçti. Varlık yazı kaleme alındığı sırada Coingecko verilerine göre %13.3’lük yükselişle 0,347609 dolar üzerinden işlem görüyor.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 382.263,98 TL 0,34%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.013,10 TL 2,04%
cardano
Cardano (ADA) 21,81 TL 7,16%
tether
Tether (USDT) 8,42 TL 0,61%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.419,08 TL 0,23%
solana
Solana (SOL) 1.513,02 TL 1,66%
xrp
XRP (XRP) 9,09 TL 0,74%
polkadot
Polkadot (DOT) 266,06 TL 9,16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,04 TL 0,08%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,42 TL 0,32%
Copy link
Powered by Social Snap