State Street, Kripto Saklama Konusunda Yeni Bir Karar Aldı

state street kripto saklama konusunda yeni bir karar aldi

Amerika Birleşik Devletleri’nde geçtiğimiz haftalarda yaşanan ve sonunda üç bankanın kapatıldığı bir sürecin ardından bankalardan yeni kripto hamleleri gelmeye devam ediyor. Bankacılık devi State Street bu noktada kullanıcılarını üzecek yeni bir açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan duyuruda, kripto saklama şirketi Copper ortaklığını sonlandırdığını belirtti.

State Street, Copper Ortaklığını Sonlandırdı

Varlık saklama bankası olarak faaliyet gösteren State Street, gün içinde kripto saklama alanındaki ortağı olan Copper hakkında açıklama yaptı. Banka tarafından yapılan açıklamada Copper ile olan iş ortaklıklarının sonlandırıldığı belirtildi.

state street kripto saklama konusunda yeni bir karar aldi 2

State Street sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, “State Street ve Copper, karşılıklı olarak lisans anlaşmalarını sona erdirme kararı aldı. Alınan bu kararla birlikte her iki şirket de kendi ürün geliştirme yaklaşımları dahilinde dijital stratejilerini geliştirmeye devam edecek.” ifadeleri kullanıldı. Sözcü açıklamasında şu ifadelere de yer verdi:

Hem tokenize edilmiş menkul kıymetler hem de yerel token’ler için çok yönlü bir çözüm üzerinde çalışmaya devam edeceğiz. Bu noktada dijital varlıklar için düzenleyici ortamın, bu varlık alanına hizmet verme gereklilikleri gibi alanlarda gelişmeleri yakından takip edecek hizmet vermeye devam edeceğiz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala