bitcoinBTC/TRY
1.122.724,24 TL 1,72%
ethereumETH/TRY
60.601,61 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.625,09 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
17,78 TL 0,65%
solanaSOL/TRY
1.773,15 TL 1,05%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
60.564,60 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 1,61%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,32%

Paylaş

Stars Arena saldırısı: Eleştiri okları, Ava Labs’e döndü

avax

Son günlerin popüler uygulaması Stars Arena’ya yönelik siber saldırı düzenlendi. Saldırının ardından proje havuzundan 3 milyon dolarlık AVAX’ın çalındığı bildirildi. Saldırı sonrasında Ava Labs’e yönelik de sert eleştiriler yapıldı.

Ava Labs, SocialFi platformu Stars Arena’ya desteğini açıklamıştı. Bu destek, uygulamasının kısa sürede ivme kazanmasına yol açmıştı. Uygulama içerisinde AVAX ile kullanıcı hisselerinin alım-satımı yapılıyordu. AVAX’a yönelik artan talep fiyata olumlu yansımış ve 15 günde yüzde 40 artış göstermişti. Ava Labs’ın uygulamaya açık desteği, saldırı sonrası eleştirileri de beraberinde getirdi.

Emin Gün Sirer’den açıklama

Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer de konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Sirer’in açıklamasında Stars Arena ekibi ile ilgili ayrıntı dikkat çekti. Sirer, X hesabından yaptığı paylaşımında “Stars Arena bugün yeni bir saldırıya uğradı. Stars Arena’nın The Builder ve Arena ekibi tarafından inşa edildiğini unutmayın” ifadelerini kullandı. Sirer, kaybedilen miktarın sadece 3 milyon dolar olduğunu belirterek, açığın kapatılacağını düşündüğünü belirtti.

Tansel Kaya, sert eleştirdi

Ava Labs ve Stars Labs’ı eleştirenler arasında Mindstone Blockchain Labs CEO’su Tansel Kaya da yer aldı. Kaya, “Stars Arenacılar saldırgan ile pazarlık yapmaya çalışıyorlar. Suç duyurusunda bulunmuşlar. Adam gibi işinizi yapıp doğru dürüst kod yazsanız olmaz değil mi? Sizi insan gibi uyarıyorlar. İlk açığı bulan kişiyi art niyetli olmakla suçluyorlar. Sonra hiç bir şey yokmuş gibi davranıyorlar. İkinci saldırı geliyor. Esas bu arkadaşlar ile ilgili dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunmak lazım. AvaLabs ekibinin derhal ekibin kimliklerini açıklaması lazım” ifadelerini kullandı.

Kaya, bir takipçisinin paylaşımına ise şu yanıtı verdi: “Aynen öyle. Biz şirket olarak adımızla itibarımızla iş yapıyoruz. Bir hatamızda da tazminat davasını yapıştırıyorlar. İnsanlardan para alıp hiç sorumluluk almadan kaçamazsın. En azından senin üstüne düşen güvenlik denetimi yükümlülüğünü yerine getirmen gerekir. Sonra dersin ki ben elimden geleni yaptım.”

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala