bitcoinBTC/TRY
740.417,03 TL 2,59%
ethereumETH/TRY
45.238,59 TL 3,34%
tetherUSDT/TRY
27,33 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.882,27 TL 1,52%
xrpXRP/TRY
13,97 TL 2,38%
usd-coinUSDC/TRY
27,37 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
45.261,29 TL 3,39%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 2,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,49%
solanaSOL/TRY
545,66 TL 3,61%

Paylaş

Starbucks’tan Yeni NFT Hamlesi

Starbuckstan Yeni NFT Hamlesi

Küresel kahve zinciri Starbucks, Web3 programı çerçevesinde haziran ayında daha fazla NFT yayınlayacağını duyurdu. NFT airdop’u sadece ABD’de kullanıcılar için geçerli olacak. Airdrop’a katılım için belirli kriterler aranacak.

Starbuckstan Yeni NFT Hamlesi4

Starbucks, Daha Fazla NFT Dağıtacak

Starbucks, Web3 çalışmalarının bir parçası olan Odyssey ödül programı üyeleri için bir NFT airdrop gerçekleştirecek. Starbucks‘ın bildirimine göre Odyssey kullanıcılarının NFT airdrop’una katılabilmeleri belirli kriterleri karşılamaları gerekecek. Airdrop, sadece ABD’de ikamet edenler için geçerli olacak. Ayrıca katılımcıların Starbucks ödül üyesi olması ve Odyssey’e kayıtlı olması gerekecek. Eylül 2022’de beta olarak başlatılan program, belirli sayıda kişi tarafından kullanılabiliyor.

Odyssey üyesi olan katılımcılardan iki ‘Journeys’i tamamlamış olmaları istenecek. Journeys, kullanıcıların ödül puanları ile pul kazanmalarını sağlayan görevlere deniyor. Belirli sayıda NFT’ye sahip olunması da kriterler arasında yer alacak. Söz konusu şartları yerine getiren kullanıcılar airdrop’a katılabilecek. Şirketin eski bir yöneticisi, daha önce yaptığı açıklamada, farklı bir Starbucks mağazasına gitmek ya da yeni bir içecek denemenin Journeys örnekleri arasında olduğunu söylemişti.

Starbucks, geçen ay ‘First Store’ isimli 5 bin parçalık NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Koleksiyona yoğun ilgi görmüştü. Şirketin mart ayında satışa çıkardığı 2 bin parçalık koleksiyon 20 dakikada tükenmişti. Şirket 20 dakikada 200 bin dolarlık gelir elde etmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala