Starbucks Polygon Tabanlı Yeni Platformunu Tanıttı

starbucks polygon tabanli yeni platformunu tanitti

Kripto para sektörüyle birlikte NFT dünyası ve Web3 teknolojileri de gelişme gösteriyor. Bu teknolojilerin gelişmesiyle birçok büyük şirket, yönünü Web3 teknolojilerine çevirdi. Starbucks da bu şirketler arasında yer alıyor. Kahve zinciri Starbucks, Polygon tabanlı yeni platformu Odyssey’i tanıttı. 

Starbucks’tan Yeni Web3 Hamlesi

NFT ve Web3 alanında çalışmalarını sürdüren Starbucks bu konuda yeni projelere imza atıyor.

Küresel kahve şirketlerinden biri olan Starbucks, müşterilerin NFT biçiminde dijital koleksiyon pulları satın alabileceği yeni platformu Starbucks Odyssey‘i tanıttı. Müşterilerine faydalı deneyimler sunmak isteyen şirketin yeni platformu Polygon tabanlı olacak.

starbucks polygon tabanli yeni platformunu tanitti

Starbucks yeni platformu Odyssey’i ile müşterilerin NFT biçiminde pullar satın almalarını sağlayacak. Platform, Polygon’un Proof of Stake (PoS) ağı üzerine kurulacak.

Ayrıca kullanıcılar, bugünden itibaren Starbucks Odyssey’e erişim elde etmek için bekleme listesine katılabilir.

Geçtiğimiz mayıs ayında Starbucks, NFT koleksiyonu çıkararak, Web3 sektörüne giriş yaptığını duyurmuştu. Ardından şirkette yapılan Web3 toplantısında uzun yıllardır teknoloji uzmanı olarak çalışan bir Starbucks çalışanı, şirketin NFT planını eleştirmişti.

Geçtiğimiz ağustos ayında ise Starbucks’ın CEO’su Howard Schultz, Web3’ün popüler ödül programının geleceğinde rol oynayacağını açıklamıştı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
377.084,98 TL 0,78%
ethereumETH/TRY
25.494,70 TL 1,50%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.490,12 TL 0,31%
usd-coinUSDC/TRY
18,59 TL 0,20%
xrpXRP/TRY
9,33 TL 5,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,54 TL 0,18%
cardanoADA/TRY
8,07 TL 0,61%
solanaSOL/TRY
638,41 TL 1,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,22 TL 0,85%
Bağlantıyı kopyala