Standard Chartered’tan Bitcoin ve Ether Tahmini!

standard charteredtan bitcoin ve ether tahmini

İngiliz bankacılık devi Standard Chartered, ilk kez kripto dünyasıyla ilgili bir rapor yayınladı. Raporda, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) ile ilgili detaylara yer verildi. Bankacılık devine göre her iki kripto para birimi için de yükseliş söz konusu. İkisi hakkında da iyimser bir hava var.

Standard Chartered’in bünyesindeki araştırma ekibinin başındaki isim Geoffrey Kendrick. Kendrick ve ekibi, Ethereum’un daha çok borç verme, sigorta ve borsa gibi işlemlere kullanılan bir finansal piyasa olduğunu düşünüyor. Bitcoin ise daha çok para birimine benziyor.

standard charteredtan bitcoin ve ether tahmini 2

Standard Chartered, Bitcoin ve Ether Tahmini ile Dikkat Çekti

İkili arasındaki farka baktığımızda, Bitcoin’e kıyasla Ethereum için daha geniş kullanım durumları göz önüne alındığında, Standard Chartered, ETH’nin toplam piyasa değerinin zaman içinde BTC‘yi yakalayacağına inanıyor.

Banka uzun vadede Bitcoin‘in 50.000 – 175.000 dolar fiyat aralığına, Ether’in ise 26.000 – 35.000 dolar fiyat aralığına ulaşacağına inanıyor. Tabii ekibe göre, Ether’in oraya ulaşması için Bitcoin’in 175.000 dolar seviyesinde işlem görmesi gerekiyor.

Şu sıralar BTC, 51.250 dolardan, Ether ise 3.750 dolardan işlem görüyor. Bu fiyatlar da Standard Chartered’ın tahminlerinden biraz uzakta.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 376.591,61 TL 1,85%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.169,17 TL 3,26%
cardano
Cardano (ADA) 20,07 TL 7,27%
tether
Tether (USDT) 8,47 TL 0,16%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.343,02 TL 2,94%
xrp
XRP (XRP) 8,89 TL 2,96%
solana
Solana (SOL) 1.309,17 TL 12,92%
polkadot
Polkadot (DOT) 287,29 TL 8,20%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,99 TL 2,93%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,47 TL 0,06%
Copy link
Powered by Social Snap