Spotify, Blockchain ve NFT Alanında Katılmaya Hazırlanıyor

Spotify Blockchain ve NFT Alaninda Katilmaya Hazirlaniyor

Blockchain teknolojisine yatırım yapan şirketlerin sayısı ün geçtikçe artıyor. Son olarak popüler müzik servisi Spotify, akış hizmetine Blockchain teknolojisi ve NFT’leri eklemek için planlar hazırlıyor ve kripto ve müzik endüstrilerinde NFT’lerin sanatçıların kazançlarını artırma potansiyeli konusunda heyecanı artırıyor.

Spotify Web3 Çalişmalari için İş İlani Yayimladi

Spotify, NFT ve Blockchain Sektörüne Sıcak Bakıyor

Spotify üzerinden yayımlanan yakın tarihli iki iş ilanı, Spotify’ın, bazı kripto meraklılarının kontrolü bugünün internetine hakim olan Büyük Teknoloji platformlarından geri alacağını umduğu, Blockchain alanında çalışan bir ağ için bir teknoloji terimi olan “Web3” ile ilgili erken aşama projelerde çalışmak üzere insanları işe aldığını gösteriyor.

Öyle ki Spotify, ayrıca İnovasyon ve Pazar İstihbaratı ekibinin bir parçası olacak bir Kıdemli Yönetici arayışı içinde.

İş ilanında yer alan detaylara baktığımızda ise  Web3 ve “gelişmekte olan teknoloji endüstrileri” söz konusu olduğunda, “yükselen trendlere uzman aşinalığına” sahip kişiler arandığını görüyoruz. 

Bununla birlikte, Spotify’ın kripto ile ilgili belirli ürünlerle ilgili olarak tam olarak ne planladığı veya NFT’leri platforma entegre edip etmeyeceği ise hala belirsizliğini koruyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.592,84 TL 1,25%
ethereumETH/TRY
34.067,50 TL 2,19%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.248,11 TL 1,06%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
8,84 TL 4,41%
cardanoADA/TRY
6,88 TL 0,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,73%
staked-etherSTETH/TRY
33.959,01 TL 1,75%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,18%
Bağlantıyı kopyala