bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,424.26 4.74%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,034.92 7.24%
bnb
BNB (BNB) $ 550.81 7.30%
solana
Solana (SOL) $ 138.37 8.37%
xrp
XRP (XRP) $ 0.48449 11.13%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.456146 10.16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152107 11.45%

Spot Altın Fiyatı Tarihi Rekor Kırdı, Gümüş de Onu Takip Etti

Gümüş yorum
  1. Dolar düşüş yaşarken altın güvenli liman olarak öne çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi, gümüş de bunu takiben 7 yılın zirvesini gördü. Koronavirüs pandemisi kaynaklı gerileme ile birlikte, güvenli liman niteliğindeki altına ve arzı sınırlı olması nedeniyle Bitcoin’e yöneldi. Ayrıca dünyadaki başka gelişmeler, örneğin reel faizlerin sert düşüşü, doların zayıflaması ve ülkelerin büyük oranda teşvik paketleri de bu duruma gelinmesinde önemli etken oldu.

Spot altın ve gümüş dolardaki sert düşüş ve güvenli liman arayışları ile tüm zamanların en yüksek seviyesini aştı. Gümüş de son 7 yılın zirvesine ulaşmış oldu. Ekonomik ve siyasi kargaşa sonucu altın fiyatı 2,000 dolar seviyesine gözünü dikmişken, piyasadaki bazı uzmanlar bu seviyenin de aşılabileceğini düşünüyor.

Spot altının ons başına 2,000 dolar seviyesini görmesi ABD’de negatif reel faizler ve Fed’in bu haftaki toplantısı ile birlikte geldi. Yatırımcı talepleri de göz önüne alındığında, fiyatlardaki artışlara yardımcı olduğu gözlemlendi.

Altın ons başına 1,944.71 dolara kadar çıktı ve 2011’de gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesinden 20 dolar daha fazla bir seviyeye ulaştı. Spot altın haberin yazımı itibariyle 1,941 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu konuda uzman ekonomist Erkan Öz de Twitter’da yorum yaparak görüşlerini belirtti:

“Ons #altın tarihi rekoru olan 1917 Doları kırdı”

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala