Spor Sektörü, NFT Dünyasına Akın Edebilir

NFT2

Merakla beklenen IQQ Token, Bittrex’te piyasaya sürüldü. IQONIQ Fan Ecosystem tarafından ortaya çıkarılan IQQ, topluluk içerisinde oldukça heyecan yaratmış durumda.

IQQ tokenın piyasaya sürülmesinin ardından yıl sonunda da IQONIQ uygulamasının piyasaya sürülmesi bekleniyor. Böylelikle blockchain, spor ve eğlence sektörü içerisinde de kendisine yer bulmuş olacak.

IQONIQ Group, şimdiden F1, Formula E, futbol, rugby, kriket, buz hokey, drone yarışları v.b. gibi pekçok farklı alanda 100’den fazla küresel spor ortağıyla etkileyici bir listeye sahip. 200’den fazla yeni ortakla da görüşmelerin sürdüğü belirtiliyor.

IQQ token sahipleri, uygulama başlatıldığında, hayranlara açık olan ürün ve hizmetlerden faydalanabilecekler. Uygulama içerisinde çeşitli bağlılık puanları da yer alacak.

IQONIQ’nun potansiyel büyümesi için bir diğer önemli katalizör, dijital koleksiyon parçalarının erken benimsenmesidir. Şimdilerde NFT olarak bilinen bu koleksiyonlar, spor sektörü içerisinde oldukça önemli bir yer tutabilir. Uygulamanın en büyük amaçlarından bir tanesi de spor sektörünün tamamen NFT pazarı haline gelmesini sağlamak.

Bittrex’in IQQ tokenı listelemesi henüz küçük bir adım olsa da, bu büyük bir maratonun başlangıcı olabilir. IQONIQ uygulaması piyasaya sürüldüğünde, spor sektörünün kripto sektörüne olan etkisini daha yoğun olarak yaşayabiliriz.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
444.824,62 TL 2,19%
ethereumETH/TRY
30.772,79 TL 2,82%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.930,37 TL 2,54%
xrpXRP/TRY
7,77 TL 0,27%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,38 TL 1,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 0,61%
matic-networkMATIC/TRY
21,82 TL 2,22%
Bağlantıyı kopyala