S&P 500, En Kötü Performansında, Kripto Paralar Düşüşte

sp 500 en kotu performansinda kripto paralar dususte

ABD hisse senetleri, S&P 500 son 52 yılın en kötü ilk yarısına hazırlanıyor. S&P 500’de yaşanan bu düşüşlerle birlikte kripto para birimleri de düşüşe geçti.

S&P 500 Son 52 Yılın En Kötü Performansını Sergiledi

ABD hisse senetleri bugün düşüşe geçti ve merkez bankalarının enflasyonu dizginlemeye kararlı küresel ekonomik büyümeyi engelleyeceği gerekçesiyle S&P 500, 1970 yılından günümüze en kötü ilk altı ayını yaşamış oldu. S&P 500’de yaşanan bu büyük düşüşle birlikte kripto para birimleri de düşüşe geçti. ABD genelinde yavaşlayan büyüme ve artan fiyatlara ilişkin korkular piyasalara yansıdı ve dünya genelindeki para politikası yapıcıları agresif bir şekilde borçlanma maliyetini artırmaya çalışırken, durgunluk endişeleri merkeze geldi.

sp 500 en kotu performansinda kripto paralar dususte 2

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell dün, faiz oranlarını büyümeyi riske atan seviyelere yükseltmek anlamına gelse bile ABD ekonomisinin “daha yüksek enflasyon rejimine” kaymasına izin vermeyeceklerini belirtmişti. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite ilk yarıda şimdiye kadarki en büyük düşüşünü yaşarken, Dow Jones Endüstriyel Ortalaması mali krizden bu yana en büyük Ocak – Haziran düşüşlerine hazırlanıyor. ABD borsalarında yaşanan bu düşüşlerle birlikte kripto para birimleri de düşüşe geçti. Haberin yazımı esnasında Bitcoin (BTC) son 24 saat içinde yüzde 4.32 değer kaybederek 19.151 dolardan işlem görürken, Ethereum (ETH) ise son 24 saat içinde yüzde 6.20 değer kaybederek 1.036 dolardan işlem görüyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.270,34 TL 4,00%
ethereumETH/TRY
34.532,30 TL 5,48%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
5.965,15 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
6,91 TL 2,33%
cardanoADA/TRY
9,81 TL 2,37%
binance-usdBUSD/TRY
18,02 TL 0,87%
solanaSOL/TRY
811,82 TL 7,97%
polkadotDOT/TRY
171,04 TL 0,90%
Bağlantıyı kopyala