South China Morning Post NFT Standardı İçin Belge Yayınladı

south china morning post nft standardi icin belge yayinladi

Hong Kong gazetesi South China Morning Post, bugün ARTIFACT adlı NFT projesi hakkında bir belge yayınladı. Aynı zamanda ARTIFACT adlı tarihi olay koleksiyonlarının ilk serisinin lansmanını duyurdu.

ARTIFACT, SCMP’nin tek bir haber öyküsü, bir resim, bir gazete kapak sayfası, bir video veya ses klibinin çeşitli varlıklarıyla Hong Kong tarihi hakkındaki raporlarını NFT olarak tasarladığı bir proje.

Yeni NFT Standardı Artifact Flow Blok Zinciri Üzerine İnşa Edilecek

South China Morning Post, Artifact NFT standardının, popüler NBA Top Shot video NFT‘lerinin yapımcıları Dapper Labs tarafından oluşturulan, Flow blok zinciri üzerine inşa edileceğini açıkladı.

south china morning post nft standardi icin belge yayinladi

Artifact teknik incelemesi (Whitepaper), önerilen bir yönetişim yapısının yanı sıra tarihi NFT‘lerin satışı için özel bir pazarın geliştirilmesini özetliyor. Bunun yanında daha önce Çinli teknoloji devi Alibaba tarafından, 2016 yılında satın alınan SCMP, ilk olarak Temmuz ayında Artifact geliştirme planlarını açıklamıştı.

South China Morning Post CEO’su Gary Liu yaptığı konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Artifact tanıtım belgemiz aracılığıyla, tarihi daha keşfedilebilir, bağlantılı ve toplanabilir hale getirme vizyonumuzu paylaşmaları için diğer ‘tarihin koruyucularına’ ilham vermeyi dört gözle bekliyoruz.

Dapper Labs Ortaklıklar Kıdemli Başkan Yardımcısı Mickey Maher ise şunları ekledi:

SCMP için anlamlı tarihi anları yeniden canlandıran bu vizyoner projeyi başlatmaktan gurur duyuyoruz. Artifact’in başlatma protokolünün temeli olarak Flow’u seçtikleri için heyecanlıyız.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 660.548,42 TL 1,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.687,55 TL 2,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.297,73 TL 3,51%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,06%
solana
Solana (SOL) 2.375,89 TL 2,41%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,69%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 0,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 429,00 TL 1,13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,49 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala