Sotheby’s de Metaverse Dünyasına Adım Attı

sothebys de metaverse dunyasina adim atti 1

Metaverse gün geçtikçe daha fazla şirketin dikkatini çekiyor. Son olarak Blockchain dünyasına hiç de uzak olmayan Sotheby’s, Metaverse aracılığı ile yeni bir NFT koleksiyonunu duyurdu. Sostento ile ortaklaşa yürütülen bu koleksiyon “şimdiye kadarki en büyük NFT yardım müzayedesi” olarak kabul ediliyor. 

Koleksiyon satışından elde edilen gelirler ise ön saflardaki halk sağlığı için çalışanları destekleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Sostento’ya gidecek.

sothebys-de-metaverse-dunyasina-adim-atti

Sotheby’s, Sostento ile Metaverse Üzerinden NFT Satacak

Geçtiğimiz Hazitan ayında Twitter, 140 adet NFT’yi 140 takipçiye ücretsiz olarak hediye etmişti. Şimdi ise bu 140 şanslı kişiden “Besties” olarak bahsedilen 7 kişi, halk sağlığı çalışanlarına hayati destek sağlayan bir kuruluş olan Sostento’ya destek için birleşti.

İşin en ilginç taradı ise bu müzayede ilk defa bir Metaverse üzerinden gerçekleştirilecek.

7 NFT’den oluşan koleksiyon, Sotheby’s üzerinden Metaverse aracılığı ile müzayedeye çıkarılacak. Sotheby’s Küresel Bilim ve Popüler Kültür Başkanı Cassandra Hatton, yapılan duyuruda şunları söyledi:

“Yalnızca Sostento gibi bir organizasyonla değil, aynı zamanda NFT’lerinin öneminin farkında olan ve bu gücü iyi bir amaç için kullanan Besties grubuyla birlikte çalışmak ilham verici.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 488.902,68 TL 0,25%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.291,66 TL 1,20%
tether
Tether (USDT) 13,35 TL 0,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.068,13 TL 1,85%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,32 TL 0,15%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,14%
solana
Solana (SOL) 1.241,44 TL 0,47%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,88%
terra-luna
Terra (LUNA) 827,62 TL 7,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,87 TL 1,16%
Bağlantıyı kopyala