Sotheby’s, Banksy Eserleri için ETH Kabul Edecek

sothebys banksy eserleri icin eth kabul edecek 2

277 yıllık tarihi sanat müzayede evi Sotheby, perşembe günü yaptığı açıklamada Banksy‘nin eserleri için Ethereum (ETH) tekliflerine açık olacağını duyurdu.

Kurum, daha önceki müzayedelerinde Coinbase üzerinden Bitcoin (BTC) kabul edeceğini duyurmuştu. Şimdi ise bu süreci geliştirerek sonrasında başka token’lardan da yararlanabilecekleri belirtildi. Sotheby’s, takma adlı sanatçı Pak’ın ilk NFT satışını gerçekleştirmişti, bu satışın 16.8 milyon dolar kazanç sağladığı duyuruldu.

Müzayede 18 Kasım’da Online Ziyaret Edilebilecek

The Now” adlı müzayede 18 Kasım’da yer alacak. Coinbase‘in bildirisine göre, Sotheby’nin sanal bir dünya platformu olan Decentraland’daki dijital merkezinde de gerçekleşecek.

Müzayede Banksy‘nin “Trolley Hunters” ve “Love in the Air” sanat eserlerine yer veriyor. İddiaya göre tablolara, 5 ila 7 milyon dolar fiyat biçilecek. Ayrıca müzayedeyle ilgilenen sanatseverlerin, dünyanın her yerinden izleyebileceği ve Sotheby’s sosyal medya kanallarını takip ederek canlı yayını takip edebileceği ifade edildi.

sothebys banksy eserleri icin eth kabul edecek

Sotheby’s, bu yıl “Bored Apes”,”CryptoPunks” isimli müzayedeler gerçekleştirmişti. “ Sotheby’s Metaverse ” adlı NFT platformunun kapsamında da kripto para teknolojilerine daha çok yer vereceği açıklandı.

İrem Dölen

İrem Dölen

İrem, 2000 yılında İstanbul Bahçelievler'de doğdu. Küçüklüğünden beri yazarlık, editörlük hedefleri vardı ve buna istinaden kendini geliştirmeyi hedefledi. Şu an Türk - Alman Üniversitesi'nde Kültür ve İletişim Bilimleri 2.sınıf öğrencisi. Bunun yanında TAÜ Medya ve İletişim Kulübü başkanlığını devam ettirmekte. İstanbul Blockchain Women Derneği'nde teknoloji ekibi üyesi ve hazlihazırda proje, etkinliklerine devam ediyor. Aynı zamanda, Türk - Alman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde İçerik Üretimi ve Görselleştirme Sorumlusu. Yazarlık üstüne edindiği ilk tecrübe MİK Portal sitesine akademik içerik üreterek oldu, şu an hala boş zamanlarında devam ediyor. BTCHaber.com'da yazarlık ve editörlük alanında kendini geliştirmeye imkanı buldu ve bu çatı altında kendini yeni tecrübeler katıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 700.578,15 TL 6,27%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.825,87 TL 7,41%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.057,60 TL 9,24%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,21%
solana
Solana (SOL) 2.743,42 TL 8,18%
cardano
Cardano (ADA) 19,87 TL 11,10%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,69 TL 0,11%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 8,39%
polkadot
Polkadot (DOT) 392,58 TL 9,36%
terra-luna
Terra (LUNA) 946,45 TL 11,29%
Bağlantıyı kopyala