Sony, Metaverse Deneyimine Odaklanacak

sony metaverse deneyimine odaklanacak

Elektronik devi Sony, yıllık kurumsal strateji toplantısını düzenledi. Düzenlenen toplantıda Sony, eğlence stratejisinin bir parçası olarak metaverse deneyimlerine odaklanacağını açıkladı.

Sony Metaverse’e Odaklanacak

Teknoloji denilince akla gelen markalardan biri olan Sony, müşteri çekmek için daha fazla metaverse deneyimine odaklanacağını duyurdu. Sony CEO’su Kenichiro Yoshida, bu hafta düzenlenen yıllık strateji toplantısında şunları söyledi:

“Metaverse aynı zamanda oyunların, müziğin, filmlerin ve animenin kesiştiği bir sosyal alan ve canlı ağ alanıdır”

sony metaverse deneyimine odaklanacak 2
Kenichiro Yoshida

Şirket tarafından açıklanan verilere baktığımızda, son mali yılda gelirin yüzde 50’den fazlası Sony’nin oyun, film ve müzikle ilgili hizmetleri kapsayan eğlence bölümünden geldiğini görüyoruz.

Sony, metaverse’te liderler arasında yer almak için PlayStation markasını kullanmayı planlıyor. Bununla birlikte birlikte şirket, müşterilerine metaverse deneyimini yaşatmak için Meta gibi donanım geliştiren şirketlere de yetişmek istiyor. Meta, Oculus VR ile bu alandaki başatlardan biri.

Sony, PS5 ile birlikte çalışan VR2 serisini zaten tanıtmıştı. Ekipmanın, bu yıl piyasaya sürüleceği söyleniyor. Tabii tedarik zinciri sorunları birçok sektör gibi burayı da vurabilir ve piyasaya sürülme tarihi 2023’e ertelenebilir.

Metaverse’e odaklanan bir başka teknoloji şirketi de Microsoft.

Microsoft, kendi metaverse hedefleri doğrultusunda Activision’ı yaklaşık 69 milyar dolar satın aldı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
437.018,05 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
34.847,73 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.734,95 TL 1,85%
cardanoADA/TRY
10,28 TL 2,01%
xrpXRP/TRY
6,81 TL 0,19%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,34%
solanaSOL/TRY
816,64 TL 2,36%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 11,15%
Bağlantıyı kopyala