Son Ethereum PoW Bloğu F2Pool Tarafından Çıkarıldı

Son Ethereum PoW Blogu F2Pool Tarafindan Cikarildi

Ethereum Blockchain ağı Merge yükseltmesini başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Bu yükseltme ile birlikte Ethereum için madencilik dönemi resmî olarak sonlandırılırken, yeni PoS döneminin de ilk adımı atılmış oldu. Ethereum’un PoS‘a geçişinde oluşturulan son blokta ise madencilik şirketi F2Pool‘un imzası dikkat çekti.

Son Ethereum PoW Blogu F2Pool Tarafindan Cikarildi 1

F2Pool Son Ethereum PoW Bloğunu Çıkardı, EthereumPoW’a Geçti

Ethereum Blockchain ağı kısa bir süre önce gerçekleşen Merge sonrası PoS konsensüsü ile yoluna devam ediyor. Ancak birçok madencilik şirketi ve mini madencilik rig’leri boşa düştü. Bu noktada madencilik faaliyetlerine devam etmek için yeni bir yol çizmiş durumda: EthereumPoW.

Ethereum’un PoS’a geçişine karşı çıkmasıyla başlayan EthereumPoW’un doğuşu, proje ekibinin 1 saatlik mainnet geri sayımını başlatması üzerine başlayacak. Bu noktada EthereumPoW’u destekleyen birçok madencilik şirketi bulunuyor. ETHW hesabından atılan tweet’e göre, F2Pool, Poolin ve BTC.com gibi büyük havuzlar, planlı bir hard fork’un ardından başlaması beklenen ETHW madenciliğini destekleyecek. Bu madencilerin arasında Nanopool’un da katılacağını belirtelim. ETHW’yi destekleyen havuzların tam listesine erişmek için buraya tıklayabilirsiniz (liste aktif olarak güncellenmekte).

Bu noktada ortaya çıkan ETHPoW fork’u ile birlikte yeni bir token da ortaya çıkacak. Ethereum Classic (ETC) benzerinde olduğu gibi yeni çıkacak olan token’ı birçok borsa hâlihazırda destekleyeceğini açıkladı. Projenin nasıl yönlendirileceği ise merak konusu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
351.117,27 TL 0,58%
ethereumETH/TRY
24.558,75 TL 1,92%
tetherUSDT/TRY
18,33 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,34 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.147,42 TL 2,49%
xrpXRP/TRY
9,07 TL 0,82%
binance-usdBUSD/TRY
18,33 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
8,54 TL 1,29%
solanaSOL/TRY
629,35 TL 6,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 7,70%
Bağlantıyı kopyala