Son Dönemde Kripto Kabul Eden Markalar

kripto para ile odeme yapma islesmi yasaklandi SDN Kapak

Hemen hemen birçok alanda isimlerini sıkça duymaya başladığımız kripto para birimlerine olan ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle Bitcoin kullanmanın avantajlarından yararlanmak için bazı önde gelen mağazalar ve markalar, yasal bir ödeme aracı olarak kripto para birimini kabul etmeye karar verdi. Öyle ki son dönemde birçok ünlü marka kripto para birimlerini ödeme yöntemlerine eklemek için çalışmalar başlamış durumda. Biz de sizler için son dönemde kripto para birimleri ile ödeme kabul eden ünlü markaları derledik.

Gucci

Son dönemde kripto para birimi ile ödeme kabul eden markalar arasında Gucci oldukça dikkat çekiyor. Perakende devlerinin kripto para birimleriyle ödeme alması haberleri zaman zaman gündeme geliyor. Çıkan bir habere göre Gucci de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı mağazalarında kripto ile ödeme kabul edecek.

son donemde kripto kabul eden markalar

Gucci, ABD’deki belirli mağazalarında kripto para birimiyle ödeme kabul edecek. Bunun için seçilen mağazalar Los Angeles’taki Rodeo Drive, New York’taki Wooster Street ve Las Vegas gibi amiral gemisi mağazalar olarak sıralanıyor. 

Porsche

Listenin ikinci sırasında Porsche yer alıyor. Baltimore’un tek özel Porsche merkezi olan Porsche Towson yaptığı son açıklamada artık müşterilerin Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) ile ödeme yaparak Porsche sahibi olabileceğini duyurdu. Şirket yeni nesil ödeme yöntemlerini kabul etmek için BitPay ile ortaklık kurdu.

son donemde kripto kabul eden markalars

Mağazasında hem sıfır hem de ikinci el Porsche modellerinin satışını gerçekleştiren Porsche Towson, Bitcoin’in (BTC) yanında Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) ile de yeni nesil ödeme seçeneklerini genişletti. 

Rappi

Kolombiya merkezli teslimat şirketi Rappi, Meksika’da ki hizmetlerinde kripto para ödemelerini kabul etmeye başladı.

Son Dönemde Kripto Kabul Eden Markalar

Rappi, kripto para platformları Bitpay ve Bitso ile birlikte çalışarak, yeni hizmeti desteklemek için kullanıcıların kripto para birimini uygulama içinde satın alma işlemlerini krediye dönüştürmesine olanak tanıdığını söyledi.

Equinox

Son olarak sırasında ise New York merkezli spor salonu Equinox yer aldı. The New York Post tarafından paylaşılan bilgilere göre, dünyanın lüks spor salonlarından biri olan Equinox’un hangi kripto para birimlerini kabul etti.

son donemde kripto kabul eden markalars 1

Son olarak kripto para birimi kabul eden şirketlere buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
463.384,91 TL 6,36%
ethereumETH/TRY
31.961,30 TL 8,80%
tetherUSDT/TRY
15,44 TL 0,52%
usd-coinUSDC/TRY
15,45 TL 0,56%
binance-coinBNB/TRY
4.561,73 TL 10,97%
xrpXRP/TRY
6,58 TL 12,36%
cardanoADA/TRY
8,53 TL 16,68%
binance-usdBUSD/TRY
15,47 TL 0,36%
solanaSOL/TRY
793,35 TL 17,20%
polkadotDOT/TRY
165,77 TL 25,29%
Bağlantıyı kopyala