Son 24 Saatte 900 Milyon Dolardan Fazla Pozisyon Tasfiye Edildi

son 24 saatte 900 milyon dolardan fazla pozisyon tasfiye edildi 2

Kripto varlık piyasasının son 24 saatine düşüş trendi hakim oldu. Hem Bitcoin hem de birçok Altcoin düşüş yaşadı. Pazarın piyasa değeri son birkaç saat içinde 150 milyar dolar kaybetti. Bu kayıp, 900 milyon dolardan daha fazla pozisyonun tasfiye edildiği anlamına da geliyor.

900 Milyon Dolardan Fazla Long ve Short Pozisyon Kapandı

Geçen hafta ATH yaparak yatırımcısının yüzünü güldüren Bitcoin, bugün yaşanan satışların etkisiyle 58.100 dolara kadar geriledi. Tabii düşüş sadece Bitcoin’de görülmedi. Neredeyse tüm kripto varlıklar, çift haneli düşüşler yaşadı. Bu arada istisnalar da yok değil. SHIB, AAVE ve 1INC, son 24 saat içinde önemli ölçüde değer artışı gördü.

son 24 saatte 900 milyon dolardan fazla pozisyon tasfiye edildi

Bybt verilerine göre, piyasada yaşanan bu gerileme, birçok long pozisyonun da tasfiye edilmesinde etkili oldu. Son 24 saatte, büyük bir kısmı long olmak üzere, yaklaşık 906.79 milyon dolar değerinde pozisyon tasfiye edildi. Ortalama kaldıraç oranının ve dolayısıyla fonlama oranının yükselmiş olması, aslında bu tasfiyelerin sinyalleri olarak değerlendirilmişti.

son 24 saatte 900 milyon dolardan fazla pozisyon tasfiye edildi 4

Tasfiyelerin çoğunun ETH long pozisyonlarından geldi.

Veriler, tasfiyelerinin çoğunluğunun yüzde 35.56 ile Binance’te olduğunu gösteriyor. Bitfinex’te bu oran yüzde 23.36 iken, OKEx’te yüzde 13,6.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.617,63 TL 0,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.284,81 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.247,73 TL 2,31%
tether
Tether (USDT) 11,92 TL 0,61%
solana
Solana (SOL) 2.350,00 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,91 TL 0,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,51 TL 1,61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,00%
Bağlantıyı kopyala