Son 24 Saatte 706 Milyon Shiba Inu (SHIB) Yakıldı

son 24 saatte 706 milyon shiba inu shib yakildi

Yakım işlemi, kripto paraların en dikkat çeken konularından biri. Son dönemde de bu işlemlerin artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Öyle ki Ethereum tarafında uzun süredir arz dengesi için yakılan Ethereum‘un (ETH) sayısı 1.25 milyonu geçmiş durumda. Son olarak Shiba Inu, 24 saate 706 milyon SHIB’i boş adreslere gönderdi ve bu SHIB’ler yakıldı.

bitstamp 2022de shiba inu ticaretini baslatacak
bitstamp 2022de shiba inu ticaretini baslatacak

Milyonlarca Shiba Inu (SHIB) Yakıldı, Yakımlar Devam Ediyor

Kısa bir süre önce Shiba yakım oranını iki katına çıkartılacağını siz okurlarımız ile paylaşmıştık. Bu gelişmelerin ardından varlığın yakımında hızlanmaya giden Shiba Inu, son 24 saat içerisinde 706 milyon Shiba Inu’yu dolaşımdan çıkarttı.

Sekiz farklı adresten sekiz işlem gerçekleştirildi. En büyüğü 692.937.338 ve en küçüğü sadece 55.632 SHIB olmak üzere varlıklar boş adreslere transfer edildi. 

Şu anda ShibBurn verilerine göre 410 trilyon Shiba Inu yakılmış durumda.

Diğer taraftan bazı yatırımcılar, Shiba Inu’nun (SHIB) bu yakımlardan şimdiden etkilendiğini iddia etti. CoinMarketCap verilerine göre haftanın başından bu yana yüzde 11 artan SHIB, yatırımcıların bu yakımın varlığın değerine doğrudan etki ettiğini düşündürüyor.

Son olarak haberimizin yazımı itibarıyla Shiba ınu’nun (SHIB) 0.0000373 dolardan işlem gördüğünü belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala