Son 1 Hafta İçerisinde 1.1 Milyon ETH Borsalardan Çıktı

Son 1 Hafta Icerisinde 1.1 Milyon ETH Borsalardan Cikti

Kripto para sektörü oldukça güçlü bir konuma sahip durumda. Bir taraftan yatırımcılar milyonlarca dolarlık yatırımlarını bu sektöre taşırken, kullanıcı grafikleri de yaşanan kritik gelişmelere rağmen artmaya devam ediyor. Ancak bu durum yatırımcıların sektördeki gelişmelerden etkilenmediği anlamına gelmiyor. Çok da uzak olmayan bir geçmişte dünyanın en büyük borsalarından biri olan FTX‘in çöküşü yatırımcıların borsalara güvenini azaltmış durumda. Öyle ki 12 Ekim tarihinden bu yana yaklaşık olarak 1.1 milyon Ethereum (ETH) borsalardan çekildi.

Son 1 Hafta Icerisinde 1.1 Milyon ETH Borsalardan Cikti

Kripto Borsalarındaki Ethereum (ETH) Akışı Hızlandı

Zincir üstü veri analist şirketi Nansen’in analistleri, geçtiğimiz hafta büyük kripto borsa platformlarındaki para akışını kapsayan bir rapor dizisi yayınladı. Analistlere göre, 5.4 milyar doların üzerinde kripto para merkezi borsaları terk etti.

En büyük negatif çıkış FTX, Gemini ve Binance borsalarında kaydedildi. Binance bakiyeleri 2.3 milyar dolar düştü, Gemini 679 milyon dolara veda ederken, çöken FTX 591 milyon dolar kaybetti.

Toplamda, 12 Kasım 2022’den bu yana, merkezi borsa kullanıcıları 1.1 milyondan fazla Ethereum (ETH) veya 1.3 milyar USD eşdeğeri para çekti.


Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
318.462,28 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
23.561,28 TL 0,22%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.401,58 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
18,64 TL 0,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
7,32 TL 0,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,93 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
6,00 TL 0,43%
matic-networkMATIC/TRY
17,10 TL 0,15%
Bağlantıyı kopyala