SolFlare Cüzdanının, Mobil Versiyonunu Piyasaya Sürüldü

solflare cuzdaninin mobil versiyonunu piyasaya suruldu

Solana için oluşturulmuş bir dijital cüzdan olan SolFlare, mobil versiyonu için duyuru yaptı. dApp özellikli cüzdanın, tam Solana özellikleriyle entegre olan ilk Solana mobil cüzdanı olacağı biliniyor.

SolFlare ekibi tarafından paylaşılan bir basın açıklamasına göre, mobil versiyon App Store ve Google Play üzerinden indirilebilir. Yani hem iOS hem de Android kullanıcıları uygulamayı kullanabilir.

SolFlare Mobil Uygulaması Kullanıcılarına Neler Sağlayacak?

SolFlare mobil cüzdanı, mobil uygulama ile kullanıcılarına gelişmiş bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Ekip; mobil uygulamadan tüm Solana dApp’lerine kolayca erişilebildiği, masaüstüne benzer kullanıcı deneyimi sunan bir uygulama sunmayı planlıyor.

SolFlare’in kurucu ortağı Filip Dragoslaviç, bu sürümün hem Solana’nın benimsenmesi hem de ekosisteminin ilerlemesi için çok önemli bir adım olduğunu düşünüyor:

Solana ekosistemini mobil kullanıcılara açmanın, benimseme konusunda oyunun kurallarını değiştireceğini düşünüyoruz. Her yıl giderek daha fazla kripto kullanıcısı mobil hale geliyor ve bize göre, Solana deneyimini bu kullanıcılar için kolaylaştırmak, hızlı büyümeyi sürdürmenin bir anahtarı.

Solana merkezli yeni bir cüzdan olmanın yanı sıra SolFlare‘e; Solana stake etme aracı da entegre edilecek. Ses, video içeriği, belgeler ve GameFi birimleriyle Solana tabanlı NFT’lerin saklanması ve gönderilmesi için de uygun olacak.

Ayrıca Solana ilerlemeye devam ediyor. Solana’nın tüm kripto para birimleri arasında toplam piyasa değeri bakımından dördüncü sıraya ulaştığını belirtelim.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
553.926,81 TL 0,63%
ethereumETH/TRY
38.362,13 TL 0,23%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.279,20 TL 0,70%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
10,44 TL 0,27%
staked-etherSTETH/TRY
38.354,71 TL 0,14%
cardanoADA/TRY
7,49 TL 2,66%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,44%
matic-networkMATIC/TRY
18,47 TL 1,05%
Bağlantıyı kopyala