bitcoinBTC/TRY
1.269.797,33 TL 1,02%
ethereumETH/TRY
68.147,76 TL 0,76%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.969,19 TL 1,30%
xrpXRP/TRY
19,37 TL 2,27%
solanaSOL/TRY
2.122,69 TL 2,37%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
68.134,74 TL 0,52%
cardanoADA/TRY
17,27 TL 1,31%
dogecoinDOGE/TRY
2,90 TL 2,32%

Paylaş

Solana’nın Kurucu Ortağı Solana’nın Performansını Değerlendirdi

Anatoly Yakovenko 2

Blockchain ağları hızla gelişimini sürdürürken en popüler ağlardan birisi olan Solana da gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Öyle ki Solana‘nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, kısa bir süre önce verdiği bir röportajda akıllı sözleşme platformunun, Ethereum gib rakiplerinden daha iyi performans gösterdiğini söyledi.

Solananin Kurucu Ortaği Solananin Performansini Değerlendirdi

Solana’nın Kurucu Ortağı Solana’nın Performansını Övdü

Circle kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire ile yeni bir röportajda konuşan Solana kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, Solana’daki aktif günlük kullanıcı sayısının önde gelen altcoin Ethereum ve layer-2 ölçeklendirme çözümü Polygon gibi diğer akıllı sözleşme platformlarının sayısını aştığını açıkladı:

“Solana’nın aylık yaklaşık iki milyon aktif kullanıcısı var ve günlük aktif kullanıcıların bazen 300.000 veya daha fazla günlük aktif imzalayan gibi Polygon ve Ethereum’un gördüklerini kırdığını görüyoruz. Bu benim için gerçekten önemli bir ölçü çünkü daha fazla gerçek insan faaliyeti olduğunu, daha fazla insanın bu zincirde onlar için değerli bir şey yaptığını gösteriyor. Bu gerçekten heyecan verici.”

Son olarak haberimizin yazımı itibarıyla Solana’nın (SOL) 81.40 dolardan alıcı bulduğunu belirtmemizde fayda var.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala