Solana’nın Değer Kaybı Devam Ediyor

solananin deger kaybi devam ediyor 2

Solana için 2022 yılı kötü gitmeye devam ediyor. Dün, Avalanche’nin yerel kripto para birimi olan AVAX, piyasa değeri bakımından Solana’nın yerel kripto para birimi olan SOL’u geride bırakmıştı. Solana’nın değer kaybı ise yaşanan son olayların ardından büyümeye devam ediyor.

Solana, 2022’de 50 Milyar Dolar Değer Kaybetti

İlk olarak çevre dostu bir yaklaşım, daha yüksek işlem hızları ve daha tutarlı maliyetlerle Ethereum’a meydan okuyacak kripto para birimi olarak lanse edilmişti. Solana’nın yerel kripto para birimi SOL’ün değeri Ocak 2022’de 55 milyar doların üzerindeyken, yıl sonunda 3 milyar doların biraz üstüne düştü.

solananin deger kaybi devam ediyor

Solana’nın 2022’nin sonlarındaki en büyük sorunları arasında, kripto para borsası geçen ay iflas ettikten sonra sekiz adli dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya kalan FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried ile yakın ilişkisi bulunuyordu.

Artık gözden düşmüş olan eski kripto milyarderi, Blockchain teknolojisinin avantajlarını öne çıkaran ve Solana token’larının yarım milyar dolardan fazla yatırım yapan Solana’nın en halka açık destekçilerinden biriydi. Son olarak CoinDesk verilerine göre Sam Bankman-Fried’in şirketleri, Haziran 2022’de yaklaşık 1.2 milyar dolar değerinde token ve ilgili varlıklara sahipti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.886,36 TL 0,75%
ethereumETH/TRY
30.017,15 TL 0,02%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.799,44 TL 0,52%
xrpXRP/TRY
7,74 TL 0,42%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,09%
cardanoADA/TRY
7,26 TL 1,48%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 2,37%
matic-networkMATIC/TRY
21,63 TL 0,80%
Bağlantıyı kopyala