“SolanaMonkeyBusiness” NFT’si 2.1 Milyon Dolara Satıldı

solanamonkeybusiness nftsi 2 1 milyon dolara satildi

Solana yeni rekor ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu kez Solana blockchainde basılan 5.000 NFT’den oluşan SolanaMonkeyBusiness’dan bir NFT, 2.1 milyon dolara satıldı. Bu satış ile bugüne kadar satılan Solana tabanlı en pahalı NFT oldu.

SolanaMonkeyBusiness Bugüne Kadarki En Pahalı NFT!

solanada yeni rekor bir solanamonkeybusiness nftsi 2 1 milyon dolara satildi 3

Solana ağında yer alan 5.000 parçalık bir NFT koleksiyonunun detayları şu şekilde:

SolanaMonkeyBusiness’in SolMonkey #1355 adlı NFT 13.027 SOL’a satıldı. Bu da yaklaşık olarak 2.1 milyon dolara karşılık geliyor. Ayrıca bu miktar, parçayı ağda satılan en pahalı NFT haline getirdi.

1 milyon doların üzerinde satış yapan ilk Solana tabanlı NFT sadece üç hafta önce gerçekleşmişti ve Ethereum blockchanin NFT’ler üzerindeki hakimiyetine son verdiğine dair daha fazla kanıt sağladı.

Ayrıca piyasa koşulları ile kullanıcıları Solana gibi alternatif blockchainlere itti. Yerel token SOL, Ağustos ayının başlarında tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşmıştı. aynı zamanda 1 Ekim tarihi itibariyle 1 milyar dolarlık piyasa kapitalizasyonunu aştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 424.553,91 TL 1,28%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.347,98 TL 2,49%
cardano
Cardano (ADA) 19,77 TL 0,90%
tether
Tether (USDT) 8,87 TL 0,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.773,32 TL 3,47%
xrp
XRP (XRP) 9,13 TL 2,77%
solana
Solana (SOL) 1.424,11 TL 5,77%
polkadot
Polkadot (DOT) 285,94 TL 4,48%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,87 TL 0,36%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,94 TL 2,54%
Copy link
Powered by Social Snap