Solana, NFT Satış Hacmi 2 Milyar Doları Aştı

solana nft satis hacmi 2 milyar dolari astie

NFT sektöründeki yükseliş hızla artmaya devam ediyor. Her ne kadar NFT konusunda Ethereum liderliğini korusa da rakipleri hızla liderliğe yaklaşıyor.Son verilere göre; Solana Blockchain ağındaki NFT satışları, 2022 yılının Ocak ayında toplam 2 milyar dolarlık hacmi aşmış durumda.

Solana, NFT Satış Hacim Rekoru: 2 Milyar Dolar

Solana, tüm zamanların NFT satış hacmine göre en büyük Blockchain ile ilgili yeni gelişmeleri ile beraber en iyi akıllı sözleşme destekli platformlar arasındaki yeri için savaşmaya devam ediyor.

solana nft satis hacmi 2 milyar dolari astiw

Bilindiği üzere Solana’nın Blockchain ağındaki NFT’leri, 2021’in ikinci yarısında Ethereum‘un aşırı derecede yüksek işlem ücretleri yaşadığı için popülerlik kazanmaya başladığını söyleyebiliriz.

Bununla birlikte Solana, Flow, Polygon, Avalanche, Tezos, Waves, Binance Smart Chain ve Panini’den tüm zamanların daha yüksek bir satış hacmine sahip olduğunu da belirtelim.

Solana Satış Hacminin Artmasına Sebebi Ne? 

Özellikle işlem ücretleri konusundaki avantajı nedeniyle Ethereum ağından sonra birçok kişinin tercih ettiği ağ olarak görünen Solana, NFT satış hacmi ile de bunu ortaya koydu.

Elde edilen son verilere göre, Solana ağındaki NFT satışları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Solana, son olarak 2,35 milyar dolarlık NFT satış hacmine ulaştı ve kendi rekorunu kırdı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.809,60 TL 1,36%
ethereumETH/TRY
33.833,57 TL 1,27%
tetherUSDT/TRY
19,05 TL 0,67%
bnbBNB/TRY
6.269,62 TL 1,47%
usd-coinUSDC/TRY
19,03 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,58 TL 0,37%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 0,70%
staked-etherSTETH/TRY
33.744,68 TL 1,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,02%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 2,01%
Bağlantıyı kopyala