Solana Merkezli Kripto Ödeme Girişimi TipLink, Yatırım Aldı

solana merkezli kripto odeme girisimi tiplink yatirim aldi 2

2023 yılı ile birlikte yaralarını sarmaya başlayan kripto endüstrisi bu noktada yeni yatırımlar almaya devam ediyor. Solana Blockchain ağı üzerinde faaliyet gösteren bir kripto ödeme platformu TipLink, çıkmış olduğu yatırım turunu başarılı bir şekilde tamamladı.

Sequoia Capital ve Multicoin Capital, TipLink’e Yatırım Yaptı

Faaliyetlerine Solana Blockchain ağı üzerinden devam eden bir kripto ödeme platformu TipLink, tohum finansman turuna çıktı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, çıkılan tohum finansman turunda 6 milyon dolarlık yatırım aldığı belirtildi.

solana merkezli kripto odeme girisimi tiplink yatirim aldi

Şirket tarafından yapılan açıklamada, yaptırım turunu Sequoia Capital ve Multicoin Capital’in Solana Ventures, Circle Ventures, Paxos ve diğerler şirketlerin yönettikleri belirtildi.

Konu hakkında açıklama yapan TipLink kurucu ortağı ve CEO’su Ian Krotinsky şu ifadeleri kullandı:

Söz konusu yatırım turumuz 2022 yılının Nisan ayında başlayan ve Temmuz ayında sona eren bir öz sermaye fonlama turu olarak özetlenebilir. Ancak TipLink, geliştiricilerin ücretsiz olarak TipLinks oluşturmasına olanak sağlayan API’ının lansmanı ile birlikte yani şimdi duyurmayı tercih etti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
534.799,37 TL 1,68%
ethereumETH/TRY
33.890,49 TL 1,67%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,60%
bnbBNB/TRY
6.270,19 TL 1,57%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,58%
xrpXRP/TRY
8,60 TL 1,34%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
33.833,38 TL 1,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,10%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 2,74%
Bağlantıyı kopyala