Solana Kurucusu, Solana Yükseltmesinin Ayrıntılarını Paylaştı

solana labs kurucusu buyuk solana yukseltmesinin ayrintilarini paylasti

Hatırlarsanız geçtiğimiz ay Solana ağı birden fazla kez çöküş yaşamıştı. Bir süredir bu konuda çalışmalar yapan SOL ekibi, işlem doğrulama mekanizmalarını yeniden gözden geçirmeye karar verdi.

Solana Labs’ın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, Solana Blockchain ağının tıkanmasını önlemek için tasarlanmış büyük performans yükseltmesinin durumunu paylaştı. Yakovenko, v1.10 güncellemesiyle Solana‘da ne gibi değişiklikler yapıldığını açıkladı.

Solana Labs Kurucu Ortağı, SOL Ağının Yükseltmesiyle İlgili Konuştu

Solana ağı bir süredir tıkanıklık sorunu yaşıyor. Bu sorunu çözmeye yönelik çalışan SOL ekibi, büyük Solana yükseltmesiyle birlikte bu durumun çözülebileceğini aktardı. Solana Labs’ın kurucusu Anatoly Yakovenko, SOL yükseltmesinin detaylarıyla ilgili konuştu.

solana labs kurucusu buyuk solana yukseltmesinin ayrintilarini paylasti

Solana’nın devam eden güncellemesinin ilerleme ayrıntılarını Twitter üzerinden paylaşan Anatoly Yakovenko, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

İlk olarak, bu yükseltme ile Solana ağ katılımcıları, “Kullanıcı Datagram Protokolü” (UDP) yerine “Hızlı UDP İnternet Bağlantısı” veya QUIC’yi kullanabilir. QUIC, asenkron iletişim sunar ve bu da gecikme süresinin azalmasını sağlar.

Son olarak, ücret önceliklendirme mekanizmasının nihayet yayında olduğunu ifade eden Yakovenko, bu iyileştirmenin tüm katılımcılar için artan ücretlere yol açmamasını sağlamak için ağın zamana ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi. Tüm yükseltmelerin artık testnet’te yayında olduğunu aktaran Yakovenko, beta ana ağ sunumunun bu hafta başlayacağını ve “yavaş” olacağını belirtti.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.632,79 TL 2,09%
ethereumETH/TRY
17.408,52 TL 2,26%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
3.593,65 TL 3,19%
binance-usdBUSD/TRY
16,67 TL 0,27%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 1,85%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 2,39%
solanaSOL/TRY
543,06 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,70%
Bağlantıyı kopyala