Solana İlk kez Milyon Dolarlık NFT Sattı

solana ilk kez milyon dolarlik nft satti

Blockchain danışmanlık şirketi olarak hizmet veren Moonrock Capital, cumartesi günü 1,1 milyon dolar değerinde ve 5,980 SOL karşılığında NFT alımı gerçekleştirdi. Degenerate Ape Academy NFT’lerinden birini alan şirket ile birlikte Solana da milyon dolarlık ilk NFT satışını yapmış oldu.

HowRare.is’e göre alınan NFT, koleksiyondaki en nadir 13. parça olarak dikkat çekiyor. NFT’de, kafasının üstünde bir hare, dişinde bir altın diş ve ağzında bir beyin bulunan zombi maymun yer alıyor.

Solona Ekosistemi İçinde NFT Yükseliyor

Daha önce de Solana’da 7.000 SOL’e satılan satışlar olmuştu. Ancak bu, satın alma sırasında bir milyon doları aşan ilk satış olmasıyla dikkat çekiyor. Bu durumun blok zinciri ekosisteminde NFT’lerin gelişimideki değişime bir işaret olarak görülüyor.

solana ilk kez milyon dolarlik nft satti 2

Başından bu yana genellikle Ethereum blok zincirinde oluşturulan ve satılan NFT’lerin alanı genişliyor. Yüksek ücretlerin sorun haline gelmesiyle birlikte bazı yatırımcılar, daha düşük maliyetlerle çalışan Solana, Cardano ve Tezos gibi platformlara yönelmiş durumda.

Daha önce bazı ünlüler de Solana NFT’leri alarak dikkat çekmişti. Örneğin, TV sunucusu Steve Harvey, geçen Perşembe günü Twitter profil fotoğrafını Solana Monkey Business NFT olarak değiştirdi.

Solana’nın ekosistemi içinde NFT’lerin varlığı birkaç haftadır artıyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 402.579,62 TL 0,83%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.198,36 TL 4,47%
cardano
Cardano (ADA) 20,10 TL 3,16%
tether
Tether (USDT) 8,44 TL 0,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.480,13 TL 3,45%
xrp
XRP (XRP) 9,04 TL 3,00%
solana
Solana (SOL) 1.227,88 TL 6,60%
polkadot
Polkadot (DOT) 287,44 TL 2,84%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,06 TL 1,11%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,44 TL 0,10%
Copy link
Powered by Social Snap