Solana Doğrulayıcıları İkinci Yeniden Başlatma Denemesi Gerçekleştirecek

solana dogrulayicilari ikinci yeniden baslatma denemesi gerceklestirecek

Blockchain şirketi Solana’da yeni sorunlar yaşanmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce Solana Blockchain ağında yaşanan sorunlar nedeniyle ağ dondurulmuştu. Solana Blockchain ağındaki bu sorun sonrasında ağın yeniden başlatılması için Solana doğrulayıcıları ikinci yeniden başlatma denemesini gerçekleştirecek.

Solana Blockchain Ağında Yeniden Başlatma Adımı

Solana Blockchain ağında yaşanan sorunların ardından doğrulayıcılar, ağı yeniden hayata döndürme planları yapıyor. Solana doğrulayıcıları, Blockchain kullanıcılarına yeniden hizmet verebilmek için ikinci bir yeniden başlatma denemesi yapıyor.

solana dogrulayicilari ikinci yeniden baslatma denemesi gerceklestirecek 2

Kısa bir süre önce Solana Blockchain ağında yaşanan sorunlar nedeniyle ağın dondurulması kararı alınmıştı. Yaşanan sorunun çözümü sonrasında doğrulayıcılar ilk denemede ağı yeniden başlatamadılar. Solana’nın altyapısını çalıştıran doğrulayıcılar, Blockchain ağının düzeltilmesi için en iyi yolun, yeniden başlatmayı senkronize etmek ve zinciri hard fork seçeneklerinin doğru bir karar olduğunu düşünmeye başladılar. Solana doğrulayıcıları, ağı yeniden başlatmak için yanlış noktayı seçtiklerini fart ettiklerinde, gecikmeyi daha da uzatarak ilk yeniden başlatma denemesinden de uzaklaştı.

Yaşanan gelişmelerin ardından açıklama yapan Solana doğrulayıcıları ve geliştiricileri, konu hakkında yaptıkları açıklamada, Solana Blockchain ağında yaşanan ağır işlem işleme şeklinde başlayan sorunların, Solana’daki faaliyetlerin neredeyse tamamen kapanmasına neden olduğunu belirtti. Sonuç itibariyle Solana Blockchain ağında blok üretimi durduruldu ve işlemler gerçekleşmiyor. Doğrulayıcılar ise ikinci kez yeniden başlatma planları yapmaya devam ediyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
537.179,09 TL 1,70%
ethereumETH/TRY
34.253,93 TL 2,13%
tetherUSDT/TRY
19,14 TL 0,24%
bnbBNB/TRY
6.195,66 TL 0,43%
usd-coinUSDC/TRY
19,11 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
8,23 TL 3,06%
cardanoADA/TRY
6,95 TL 2,37%
staked-etherSTETH/TRY
34.150,30 TL 2,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 2,74%
matic-networkMATIC/TRY
21,33 TL 0,92%
Bağlantıyı kopyala