Solana Cüzdanı Phantom, iOS Uygulamasını Başlatıyor

solana cuzdani phantom ios uygulamasini baslatiyor

Solana Blockchain ağının cüzdanı Phantom, kısa bir süre önce iOS üzerinden yayınlayacağı uygulama için erken erişim planlarını açıklamıştı. İlk başta erken erişim bağlantılarını NFT olarak satmayı planlayan Phantom, gelen tepkiler sonrası davetiyeleri ücretsiz olarak vermeyi seçti.

Phantom, konuyla alakalı olarka yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Phantom olarak assla kimseyi yabancılaştırmıyor ve hiçbir zaman açık artırmadan herhangi bir şekilde kâr elde etmeyi amaçlamıyoruz.”

pahntom wallet btchaber.com

Solana Cüzdanı Phantom iOS ile Mobile Geliyor

Popüler Solana cüzdanı bugün erken saatlerde, sahiplerine iOS mobil sürümüne erken erişim sağlayan 7.000 NFT‘yi açık artırmaya çıkaracağını açıklamıştı. Ancak tepkiler sonrası bu bağlantıları hediye eden proje, dakikalar içinde tükenen 1.000 davetiye dağıttı. Kalan davetlerin ise bu hafta boyunca gönderileceği belirtildi.

Şu an için henüz Android platformunda bulunmayan Phantom cüzdanı, kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile iOS’da beta test aşamasında.

Son olarak şu anda 1.8 milyon aylık aktif kullanıcısı olduğunu hatırlatalım. Öyle ki Phantom, bu kullanıcı kitlesindeki hızlı arıştın Solana NFT’leri ve DeFi etkinlikleri olduğunu söylüyor.

 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.965,96 TL 0,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.769,10 TL 0,60%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.128,41 TL 3,35%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,73%
solana
Solana (SOL) 1.265,76 TL 2,31%
xrp
XRP (XRP) 8,27 TL 0,66%
terra-luna
Terra (LUNA) 846,74 TL 3,66%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,21 TL 2,68%
Bağlantıyı kopyala