Solana, Blockchain Oyunları için 150 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

solana blockchain oyunlari icin 150 milyon dolarlik fon baslatti

Blockchain tabanlı oyunlar, Metaverse akımının da etkisiyle oldukça popülarite kazanmış durumda. Solana Labs’ın yatırım kolu Solana Ventures ise bu popülaritenin gerisinde kalmamak adına Blockchain tabanlı oyun girişimlerini desteklemek üzere 150 milyon dolarlık yeni bir fon duyurdu.

Şirket özellikle Solana Blockchan ağını temel alan oyun girişimlerine yatırım yapmayı planlıyor. Solana geliştirici ekibi, ağın saniyede 65.000 işlem hacminin ve işlem başına ortalama 0.00025 dolar maliyetinin onu oyun uygulamaları için ideal bir blok zinciri haline getirdiğini söylüyor.

solana blockchain oyunlari icin 150 milyon dolarlik fon baslatti 1

Solana Blockchain Oyunlarına Odaklanıyor

Son dönemde, özellikle kripto ve metaverse’ün de yaygınlaşması ile Blockchain yatırımları oldukça inanılmaz seviyelere ulaşmış durumda. Öyle ki kısa bir süre önce Blockchain oyun girişimi Forte, B Serisi fonlamada 725 milyon dolar toplamayı başarmıştı.

Diğer taraftan bu yatırımın Solana Ventures’ın ilk Blockchain odaklı oyun fonu olmadığını belirtmekte fayda var. Şayet şirket geçtiğimiz ayda Lightspeed Venture Partners ve FTX ile ortak olarak 100 milyon dolarlık bir fon daha başlatmıştı.

Son olarak Solana Ventures’ın yeni fonun önümüzdeki 18 ay içinde tamamen dağıtılmasını beklediğini de belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.965,96 TL 0,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.769,10 TL 0,60%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.128,41 TL 3,35%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,73%
solana
Solana (SOL) 1.265,76 TL 2,31%
xrp
XRP (XRP) 8,27 TL 0,66%
terra-luna
Terra (LUNA) 846,74 TL 3,66%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,21 TL 2,68%
Bağlantıyı kopyala